سرویس: اجتماعی ۱۰:۰۰ - پنج شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۳

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان:

شرق اصفهان نقطه ی پر رنگ در سند فرهنگی استان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: در راستای کار فرهنگی در شرق اصفهان از جوانان با سابقه و با همت در عرصه ی فرهنگی استقبال می کنیم.

حجت الاسلام محمد قطبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در گفتگو با اصفهان شرق با اشاره به کمی امکانات حوزه فرهنگی در سطح شرق اصفهان اظهار داشت: در منطقه ی شرق اصفهان و حتی شهرستان های همجوار اعم از نایین و خور و بیابانک امکانات در حوزه های فرهنگی کم و ضعیف بوده است و جمیعت کم منطقه به نوعی موید این موضوع میباشد ولی بسته به همه مسائل امکانات فرهنگی بیشتری می شد در این مناطق پیش بینی کرد.

وی فعالیت فرهنگی را بر پایه ی مکان مناسب دانست و گفت: موضوعی که در رابطه با مسائل فرهنگی مهم میباشد توجه به مکان ویژه جهت اقدام فرهنگی است و در این راستا عدم مکان مخصوص موجب عدم پیگیری جدی در این مساله می شود و لیکن می بایست توجه داشت که در شهرهای کوچک به واسطه ی ارتباط بین دستگاهی می توان از امکانات سایر ادارات استفاده برد.

رییس فرهنگ و ارشاد استان اصفهان با اشاره به استقبال این سازمان ازافراد فرهنگی و با همت جهت رابط بودن در منطقه شرق اصفهان با ارشاد استان تصریح نمود: در راستای کار فرهنگی در برخی ازشهرهای شرق اصفهان با جمیعت بالا در جستجوی افرادی با سابقه فرهنگی و همت دنبال کردن این کار بر آمدیم تا بتوان مجوز موسسه فرهنگی هنری را به شهرهای مد نظر بدهیم و این افراد رابط ارشاد در منطقه باشند و فعالیت های فرهنگی و هنری را با جدیت انجام دهند، البته این اقدام در مرحله ی شناسایی اولیه قرار دارد و استقبال خود را جهت شناسایی افراد فرهنگی اعلام می کنیم.

حجت الاسلام قطبی به سند آمایش سرزمین و توجه ویژه شرق اصفهان در این سند فرهنگی اشاره و افزود: در راستای اقدامات فرهنگی، سند آمایش سرزمین را از ۲ سال پیش شروع کردیم و در ۲۴ اسفند در شورای برنامه ریزی اعلام و با رای ۱۰۰ در صد به عنوان سند فرهنگی استان تصویب شد. در این سند شهرستان اصفهان را شامل ۲ بخش شهر اصفهان و شرق اصفهان قرار دادیم و در این آمایش شرق اصفهان با نقطه پر رنگی دیده شد و تاثیر آن در ردیف بودجه ای، تامین نیروی انسانی و تخصیص اعتبارات گذاشته می شود و می تواند همه ی بخش های شرق اصفهان را برای ۱۰ سال آینده به خوبی پوشش دهد .

وی با اشاره به ظرفیت بالای شرق اصفهان در حوزه گردشگری خاطر نشان کرد: اصفهان در حوزه گردشگری ظرفیت پری را داراست و در اکثر روستاهای این منطقه آثاری قابل احیا وجود دارد حتی در دور ترین و محروم ترین روستای این منطقه طبیعت روستا مکانی برای گردشگری و جذب توریسم میباشد و تصور من این است که اگر افراد بومی از منطقه موسسه فرهنگی هنری را به ثبت برساند فعالیت بیشتری در این راستا به وجود می آید که بسیار تاثیر گذار است.

 

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.