سرویس: غیر تولیدی ۱۱:۵۵ - یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

معاون سازمان حج و زیارت:

امسال ۸۵ هزار زائر ایرانی به حج می‌روند

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت از اعزام ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر ایرانی از سراسر کشور برای انجام مناسک حج تمتع در تیر امسال به عربستان خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق، علی‌اکبر رضایی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی های انجام شده، کاروان‌های اعزامی به حج تمتع در قالب پروازهای مدینه قبل از ۲۷ تیر آغاز و تا ۱۹ مرداد به انجام خواهد رسید و پروازهای مدینه بعد نیز به سمت جده از هشتم تا بیست و چهارم مرداد انجام خواهد شد.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه همه مقدمات اسکان، پذیرایی، حمل و نقل و سایر خدمات طبق برنامه انجام شده و برخی نیز در حال انجام است، افزود: بر این اساس بازگشت اولین کاروان حجاج مدینه قبل به کشور نیز از سوم شهریور امسال آغاز و تا بیست و یکم همین ماه ادامه خواهد داشت و برگشت حجاج مدینه بعد نیز از هشتم شهریور تا بیست و چهارم همین ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه هم اکنون ثبت نام حجاج در کاروان‌ها انجام و ظرفیت کاروان‌ها تکمیل شده است، گفت: با توجه به اقدامات و هماهنگی‌های لازم معاینات پزشکی زائران حج نیز به انجام رسیده و زائران در حال گذارندن کلاس‌های آموزشی مورد نیاز حج هستند.

رضایی با بیان اینکه در تیر امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر ایرانی از سراسر کشور برای انجام مناسک حج تمتع به عربستان اعزام می شوند، تصریح کرد: عملیات ثبت اطلاعات برای صدور روادید حجاج نیز بعد از اتمام معاینات پزشکی و واریز مرحله دوم مبالغ واریزی صورت می گیرد.

معاون حج و عمره عتبات سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه زائران ایرانی از ۲۰ ایستگاه پروازی در سراسر کشور راهی عربستان خواهند شد، گفت: تلاش همه دست اندرکاران حج و زیارت انجام یک حج آبرومند و با حفظ شأن و منزلت زائران ایرانی در کمال امنیت و آرامش است.

انتهای پیام/ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.