سرویس: اخبار شهرستان ۲۳:۰۱ - جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

مدیر عامل بانک کشاورزی در ورزنه:

تلاش ما پرداخت مبلغ کم تری از سوی کشاورزان به عنوان بدهی به بانک کشاورزی است/ ارائه تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ مناسب به مشتریان

خدارحمی مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: بانک کشاورزی ارتباط خوبی با کشاورزان دارد و در این رابطه سعی کرده ایم در وصول بدهی ها تا حد امکان رعایت حال آنها را بکنیم.

به گزارش اصفهان شرق، جلسه ای در بخشداری بن رود با روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی کشور،دکتر کامران ومسئولان و کشاورزان  مردم شهر ورزنه وهمچنین جلسه ای با کشاورزان ،بخشدار،شهردار،دهیار وشوراراهای بخش جلگه وبخش بن رود در سالن اجتماعات آستان مقدس امامزاده سید محمد طالجرد شهر اژیه برگزار شد.

 

روح الله خدارحمی در گفتگو با اصفهان شرق با اشاره به مشکلات پیش روی کشاورزان آسیب دیده شرق اصفهان اظهار کرد: سعی کرده ایم با همفکری های انجام گرفته توسط نمایندگانی از دل کشاورزان، راه حل خوبی را پیش پای کشاورزان که مشتریان قدیمی بانک هستند، بگذاریم.

مدیر عامل بانک کشاورزی کشور افزود: بانک کشاورزی ارتباط خوبی با کشاورزان دارد و این قشر زحمت کش سال ها قبل از تسهیلات بانکی استفاده کرده اند ولی به دلیل مشکلات مربوط به کم آبی در سال های اخیر با مشکلاتی در زمینه پرداخت بدهی ها روبه رو شده اند.

وی با بیان اینکه از چند منظر به حل مشکلات کشاورزان وارد شده ایم، گفت: سعی کرده ایم در وصول بدهی ها تا حد امکان، رعایت حال کشاورزان را بکنیم که با اقساط کم تر و مدت زمان طولانی تر، تسهیلاتی را که قبلا پرداخت شده وصول شود.

خدارحمی بیان کرد: با اجرای بند (و) تبصره قانون بودجه سال 96 که امسال در قالب تبصره 18 دنبال خواهیم کرد، سعی کرده ایم برای منطقه شرق اصفهان، اعتبار خوبی با رایزنی بانک مرکزی داشته باشیم و در تعیین تکلیف پرونده ها اولویت قائل شویم.

وی ادامه داد: در عین حال و در هر صورت بانک کشاورزی از دریافت وجه التزام یا جرایم تاخیره تسهیلاتی که کشاورزان گرفته اند، خودداری می کند و آنها را مشمول بخشودگی قرار خواهیم داد.

مدیر عامل بانک کشاورزی کشور تصریح کرد: در قالب تبصره 18 سعی بر این است که سود به حساب دولت گذاشته و جرایم و وجه التزامی که کشاورز قرار بود پرداخت کند، بخشیده شود و فقط اصل تسهیلات دریافت شده را بپردازند.

وی از همراهی با کشاورزان شرق اصفهان خبر داد و گفت: یک فقره از تسهیلات کشاورزان شامل این تبصره می شود ولی به دلیل بحران آبی شرق اصفهان، سعی کرده ایم که بیشتر از یک فقره مشمول این قشر بشود که بتوان پرونده های بیشتری را تعیین تکلیف کنیم.

خدارحمی با اشاره به اینکه سعی ما بر این است که کشاورزان مبلغ کم تری را به عنوان بدهی پرداخت کنند، اظهار کرد: سعی ما این است که کشاورزان مبلغ کم تری را به عنوان اصل بدهی پرداخت کنند تا با بازپرداخت بدهی های خود، بتوانند در جریان کار و فعالیت قرار بگیرند.

وی با ذکر تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ مناسب به کشاورزان خبر داد و گفت: استفاده از تسهیلات روستایی مستلزم تعیین تکلیف بدهی های قبلی کشاورزان به بانک کشاورزی خواهد بود که با ایجاد شرایط سهل تر، این امر ممکن می شود.

مدیر عامل بانک کشاورزی کشور با اشاره به اینکه در بانک کشاورزی سهل ترین روش های تضمین تسهیلات به کار می رود، تصریح کرد: تا جایی که امکان داشته باشد بانک کشاورزی همکاری خواهد کرد و اسنادی که دفتر ثبت اسناد به عنوان وثیقه ملکی تایید می کند را به عنوان سند دریافتی قبول دارد.

دکترحسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی هدف از دعوت مسولان کشوری به مناطق شرق را اشنایی مسولان با مشکلات عنوان نمود و بیان کرد :تصمیمات ذهنی به تصمیات میدانی تبدیل خواهد شد

دکترکامران گفت: که بارها در مجلس پیشنهاد داده که وثیقه ملکی شهرهای کوچک و روستاها نیز مورد قبول قرار گیرد تا کشاوزان در جهت تامین وثیقه با مشکل مواجه نشوند و مطمئنا این سفر باعث خواهد شد با ایجاد سازکار مناسب ارامشی به منطقه باز گردد

نماینده مردم  همچنین در رابطه با پروژهای عمرانی در بخش کشاورزی بیان کرد وگفت: تا کنون بودجه های خوبی برای این مناطق  در خصوص ورزش، فرهنگ، آموزوش و پرورش، راه و شهر سازی و .. دریافت شده است که همگی  پرداخت شده است.

انتهای پیام/ حسنعلی قطبی ورزنه

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.