سرویس: غیر تولیدی ۱۵:۱۴ - چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

پرداخت وام ازدواج تا ۲ ماه دیگر/ مبلغ وام ۱۵ میلیون تومان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مسئولان اگر بخواهند طی یک هفته وام پرداخت می‌شود، اما طبق تجربه‌های قبلی و در بهترین حالت این روند دو ماه طول می‌کشد.

به گزارش اصفهان شرق، محمد حسینی با اشاره به تعیین وام ۱۵ میلیون تومانی در قانون بودجه سال ۹۷، روند اجرای آن را توضیح داد و گفت: با تصویب قانون در مجلس، تایید آن از سوی شورای نگهبان و ابلاغ به دولت، قانون بودجه توسط رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می شود، سازمان به وزارت اقتصاد و دارایی دستور و وزیر اقتصاد به عنوان رئیس مجامع بانک ها موضوع وام ازدواج را به بانک مرکزی ابلاغ می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس بانک مرکزی نیز دستورالعمل اجرای وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی را به شعب بانک ها ارسال خواهد کرد تا شعب نسبت به پرداخت این وام اقدام کنند.

نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی، زمان اجرایی شدن پرداخت وام ازدواج را برآورد کرد و گفت: اگرمسئولان بخواهند کارها انجام شود ظرف مدت یک هفته پرداخت وام قابل اجراست اما اگر نخواهند کارها پیش برود، روند اجرایی شدن وام ازدواج ۳ تا ۴ ماه به طول می انجامد.

وی با اشاره به تجربه گذشته در زمینه اجرای وام ازدواج بیان داشت: تجربه های گذشته نشان داده است که اجرای و عملیاتی شدن پرداخت وام ازدواج در بهترین حالت ۲ ماه طول می کشد، بنابراین زوج های برای دریافت وام ازدواج عجله نکنند.

این نماینده مجلس در خصوص تاخیر در پرداخت تسهیلات بانکی عنوان کرد: همه ساله پرداخت تسهیلات بانکی تا ابتدای اردیبهشت به دلیل حسابرسی انجام نمی شود، دراین بازه زمانی بانک ها باید گزارش حساب های و میزان اعتبارات خود را تعیین و به بانک مرکزی اعلام کنند به همین جهت تسهیلاتی ارائه نمی دهند.

حسینی اظهار کرد: با این حساب پرداخت هر گونه تسهیلات بانکی از جمله وام ازدواج تاپایان فروردین انجام نمی شود.

انتهای پیام/ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.