سرویس: غیر تولیدی ۱۷:۴۴ - دوشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۷

کف رودخانه‌ای که آفتاب می‌خورد

اسب و شتر به جای قایق‌سواری/ زنده‌رود هنوز نمرده است!

در روزهایی که خبری از جریان زندگی در زاینده‌رود نیست، گردشگران می‌توانند روایت تلخ اسب و شتر سواری در بستر رودخانه را به جای قایق‌سواری تجربه کنند.

به گزارش اصفهان شرق، رودخانه زاینده‌رود که روزی از حجم زایندگی، سفره بخشندگی‌اش را با مهندسی شیخ بهایی به سطح شهر اصفهان می‌گستراند، این روزها طعم آفتاب سوزان هوای تغییر یافته اصفهان را می‌چشد.

زاینده‌رودی که مردم را از سراسر ایران به کنار خود می‌کشاند و آن‌ها را با صدای دلنشینش و بستنی خوش طعم اصفهان در کنار پل خواجو آرام می‌کرد، این روزها زشت‌ترین دوران‌اش را می‌گذارند و با مشتی خاک و سنگ میزبان تماشاگرانش است.

حال که دیگر رودخانه جذابیتی برای مردم ندارد، به جای حل مسأله با تدبیر عجیب برخی از مسؤولان، آمدن شتر و اسب و الاغ برای بستر رودخانه قدیمی اصفهان جذابیت ایجاد کرده‌اند و گردشگران به جای قایق‌سواری در زاینده‌رود، شترسواری را تجربه می‌کنند.

این موضوع واکنش‌هایی را هم تاکنون به دنبال داشته است، کج‌سلیقگی مسؤولان مربوطه که شبیه این است که برای بیماری که هنوز امید به زندگی دارد، مشکی عزا بپوشند. مطلبی که از نگاه نقادان نیز پنهان نماند و کاربران فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نسبت به آن واکنش نشان دادند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.