سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۲:۳۸ - دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۳

آخرین به روز رسانی های امنیتی ویندوز XP

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در سه شنبه اصلاحیه ماه آوریل، چهار به روز رسانی امنیتی را منتشر خواهد کرد.

به گزارش اصفهان شرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: این به روز رسانی ها شامل آخرین اصلاحیه ها برای رخنه های موجود در ویندوز XP و آفیس ۲۰۰۳ می باشد و پس از آن این برنامه ها دیگر به روز رسانی نخواهند شد.

از میان این چهار به روز رسانی، دو به روز رسانی در رده امنیتی “بحرانی” و دو به روز رسانی در رده امنیتی “مهم” قرار دارند.

تمامی این به روز رسانی ها مربوط به آسیب پذیری های اجرای کد از راه دور می باشند که مهاجمان می توانند در صورت سوء استفاده موفقیت آمیز از آسیب پذیری ها، کنترل یک دستگاه به روز نشده را در اختیار بگیرند.

یکی از این اصلاحیه ها به طور مستقیم ویندوز XP را تحت تاثیر قرار می دهد. در این اصلاحیه ها آسیب پذیری های موجود در تمامی نسخه های IE از جمله IE 6 نسخه قدیمی IE بر روی ویندوز XP و IE8 محبوب ترین نسخه مرورگر IE بر روی ویندوز XP برطرف خواهند شد.

در اصلاحیه های روز سه شنبه تمامی نسخه های ورد شامل Word 2003، Word 2007، Word 2013 و Word 2013 RT بر روی ویندوز و Word 2011 بر روی OS X به روز رسانی خواهند شد.

شرکت مایکروسافت به کاربران توصیه می کند تا در اسرع وقت به روز رسانی های IE را اعمال نمایند.

بولتن ۱ علاوه بر دارا بودن به روز رسانی های ورد، نرم افزارهای SharePoint Server 2010 و SharePoint Server 2013 را تحت تاثیر قرار خواهد داد. زیرا سرورهای SharePoint سرویسس با عنوان “Word Automation Services” را اجرا می نمایند که به طور خودکار اسنادی با فرمت های مختلف از جمله فرمت RTF را باز می کند.

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.