سرویس: اخبار شهرستان 11:24 - شنبه 19 اسفند 1396

شهردار محمدآباد:

جذب سرمایه گذار خصوصی، راه نجات شهرداری از مشکلات مالی است/ محمدآباد شهری با ظرفیت بالای گردشگری

دهقان شهردار محمدآباد گفت: تلاش برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای درآمدزایی در شهرهای کوچک باید مد نظر قرار گیرد.

حسین دهقان در گفتگو با اصفهان شرق، با اشاره به کمبود منابع درآمدی شهرداری اظهار کرد: منابع درآمد محلی شهر از وصول عوارض و صدور پروانه بسیار ناچیز است و برای توسعه شهر و نیاز شهروندان با چالش متعددی در زمینه های مختلف روبه رو هستیم.

شهردار محمد آباد افزود: کمبود منابع درآمد مورد نیاز برای ارائه خدمات و اجرای زیر ساخت های شهر و همچنین نبودن درآمد پایدار از جمله مشکلات شهرداری های شهرهای کوچک است و در این خصوص جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای پروژه ها، راه نجات شهرداری از مشکلات مالی است.

وی با بیان اولویت های کاری شهرداری گفت: رعایت امانتداری، استفاده از ظرفیت های موجود، توزیع عادلانه خدمات در خدمات شهرداری و بهره گیری از جوانان خوش فکر و مستعد به عنوان اولویت های اصلی و کاری شهرداری در نظر گرفته می شود.

دهقان با اشاره به شرایط جوی شهر محمدآباد تاکید کرد: شهر محمدآباد در ارتفاعات پایین کلاه قاضی قرار گرفته است و چندین مرتبه با بارش های فصلی شاهد ابگرفتگی منازل بودیم که در این خصوص تاسیس پل و تمهدیدات لازم برای مهار سیل، با همکاری اداره محیط زیست و مدیریت بحران استان در دست انجام است.

وی در مورد اقدامات انجام شده توسط شهرداری افزود: احداث پارک کوهستانی در ورودی شهر با مساحت تقریبی هشت هکتار و رفع مشکل پیست موتور سواری محمدآباد از جمله اقدامات شهرداری است.

شهردار با تاکید بر پیگیری پارکینگ کامیونداران بیان کرد: ازاولویت کاری شهرداری، احداث پارکینگ برای کامیون داران است که در این رابطه نیاز به زمینی به مساحت 30 هزار متر خواهد بود و با مشخص شدن زمین، آگهی مزایده اعلام می شود.

وی در مورد وضعیت خیابان و معابر بافت فرسوده گفت: پیگیری لازم در این خصوص انجام می شود تا بتوان محیطی شاداب را برای شهروندان به وجود آوریم.

دهقان از برگزاری جشنواره صنایع دستی در ایام نوروز خبر داد و اظهار کرد: برای جذب گردشگران و مسافران نوروزی جشنواره صنایع دستی و عشایری با توجه به ظرفیت و پتانسیل شهر محمد آباد برپا خواهد شد.

شهردار با استقبال از پیشنهادات مردمی در ارتقاء شهری خاطرنشان کرد: مرمت بافت فرسوده، ترمیم ابنیه تاریخی برای توسعه گردشگری و جذب سرمایه گذار بخش خصوصی از جمله تدابیر شهرداری است که امیدواریم با همکاری شورای شهر انجام شود.

انتهای پیام/ فاطمه معتمدی

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.