سرویس: اجتماعی ۰۰:۴۳ - چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶

عصر امروز برگزار شد؛

نخستین همایش دهمین جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو در کوهپایه

نخستین همایش دهمین جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو با حضور پرشور اولیای دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول شهر کوهپایه برگزار شد.

به گزارش اصفهان شرق از اصفهان، نخستین همایش دهمین جشنواره بین‌المللی ریاضیات کانگورو با حضور پرشور اولیای دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول شهر کوهپایه در ساعت سه بعد از ظهر روز سه شنبه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار شد.

حسین جباری با اشاره به اهداف جشنواره، اظهار کرد: ریاضیات در تقویت تفکر خلاق و مهارت حل مسئله نقش بسزایی دارد.

وی افزود: بسیاری از مردم بر این باورند که ریاضیات مادر علوم است اما تنها به این معنی نیست که ریاضیات در تمام رشته های علوم کاربرد دارد، بلکه برداشت ما این است که ریاضیات ورزش ویژه مغز است و علاوه بر تقویت ذهن، باعث افزایش فعالیت مراکز ارتباطی مغز می‌شود که در مجموع موجب بالا رفتن توان یادگیری از یک سو و افزایش سرعت پاسخگویی و واکنش مغز و اندام بدن به محرک‌ها می شود.

نماینده موسسه ریاضیات کانگورو در کوهپایه با اشاره به تاریخچه جشنواره افزود: ابتدا در سال ۱۹۸۱ درکشور استرالیا ابداع شد و سپس فرانسویان آن را به کار بستند، پس از چند سال هفت کشور اروپایی از آن استقبال کردند و امروزه در بیش از هفتاد کشور جهان برگزار می شود؛ کشور ایران نیز در سال ۲۰۰۹میلادی از طریق باشگاه دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش به عضویت این مسابقه درآمد.

انتهای پیام/ جمشید حسینی جزه

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.