سرویس: سیاسی » بین الملل ۰۹:۳۰ - یکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶

سیدحسن نصرالله:

پس از شکست نقشه آمریکا و داعش توطئه‌ای علیه مقاومت در کار است

به‌گفته دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز پس از شکست نقشه آمریکا و متحدانش در منطقه و شکست داعش، توطئه‌ای علیه مقاومت در کار است.

به گزارش اصفهان شرق، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به‌مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس حوزه علمیه الامام المنتظر(عج) به سخنرانی پرداخت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان، در سالگرد تأسیس حوزه “امام المنتظر” ضمن اینکه تأسیس این حوزه را نقطه تحول در تاریخ بقاع و لبنان برشمرد، اظهار داشت: عباس الموسوی بنیانگذار حوزه شخصیتی خلاق داشته مشتاق مسائل تازه بود.

سیدحسن نصرالله افزود: اولین فعالیت تبلیغاتی سازمان‌یافته در منطقه بقاع را عباس الموسوی بنیان گذاشت.

گروهی از علماء و رهبران و بزرگان ما حزب‌الله را بنیان گذاشتند و عباس الموسوی یکی از این افراد بود که شخصیتی فعال و تأثیرگذار داشت.

وی در ادامه تصریح کرد: گزینه‌ای که عباس الموسوی در سر داشت، تأسیس حوزه علمیه بود زیرا بر این باور بود که تحول از اینجا آغاز می‌شود.

نصرالله گفت: حوزه علمیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، مورد توجه امام خمینی(ره) قرار گرفت.

دبیرکل حزب‌الله درباره انتخابات پیشِ‌رو در لبنان نیز گفت: در مورد انتخابات نیز باید بگویم، تردیدی نیست که لبنانی‌ها این روزها همگی سرگرم موضوع انتخابات هستند و از آن صحبت می‌کنند و در فاصله دو ماه و نیم که به برگزاری انتخابات باقی مانده، مردم دیدگاهها و انتقاداتی دارند که آن را مطرح می‌کنند که این طبیعی است اما نکته اصلی این است که مردم لبنان باید در مورد انتخابات مسئولیت‌پذیر باشند زیرا افراد مورد انتخاب نمایندگان آنان هستند.

وی افزود: نکته مهمی که باید به آن توجه داشت اینکه نمایندگان منتخب جزئی از مهم‌ترین نهاد کشور می‌شوند و مسئول انتخاب رئیس جمهور و تصویب قوانین کشور و توافقنامه‌ها و نیز حفظ مرزها و عدم‌سازش بر سر آن به‌شمار می‌آیند، از همین رو باید این سؤال را در نظر داشت که؛ آیا نمایندگانی که انتخاب می‌کنیم به‌دنبال کوتاه آمدن از مرزها و نفت کشور به‌نفع اسرائیل هستند؟

این مقام ارشد حزب‌الله ادامه داد: قانون نسبیت به‌خلاف قانون اکثریت به رأی‌دهندگان این فرصت را می‌دهد که جایگاه طبیعی خود را به دست آورند و باید تمام تلاش خود را برای به دست آوردن بیشترین نتیجه انتخابات و راه یافتن نامزدها به مجلس نمایندگان به‌کار بگیریم.

نصرالله گفت: ما آماده شنیدن دیدگاه‌ها و توضیحات دیگران هستیم از جمله اینکه ممکن است مردم این سؤال را بپرسند که؛ حزب‌الله در فعالیت پارلمانی چه دستاوردی برای ما داشتند؟ یا اینکه حزب‌الله به‌طور کلی و نه‌فقط نمایندگان برایمان در سطوح مختلف فرهنگی و علمی و سایر زمینه‌ها چه کردند؟

دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد: مردم به‌طور کامل آنچه را حزب‌الله از سال 1982 تا امروز در سطوح مختلف امنیتی، ملی، فرهنگی، اجتماعی و خدماتی برای منطقه بعلبک الهرمل به‌ثمر رسانده است، مورد بازنگری قرار دهند و اهالی مقاومت در این منطقه باید مسئولیت فعالیت و دفاع و شفاف‌سازی را در این خصوص به‌عهده گرفته و ملاحظات و دیدگاههای خود را عنوان کنند.

وی افزود: در همین ارتباط وقتی در سفارت عربستان جلسه تشکیل داده و در مورد تشکیل فهرست‌ها و پرداخت پول صحبت می‌کنند، به این معنی است که کار در مورد مناطق ما آغاز شده است.

دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: دستاورد بزرگ حزب‌الله در سراسر لبنان این است که خون‌های گرانبهایی را پرداخته است و مسئولیت ما حفظ آن با قدرت است.
به‌گفته وی، در انتخابات 1992 وصیت عباس الموسوی در مورد دفاع از مقاومت و جلوگیری از توطئه علیه لبنان به‌اجرا گذاشته شد.

نصرالله در مورد سفر وزیر خارجه آمریکا به لبنان یادآور شد: وقتی رکس تیلرسون راهی بیروت می‌شود، باید گفت هدف او از این سفر فقط  نفت نیست بلکه در صدد است بگوید در لبنان مشکلی به‌نام حزب‌الله و سلاح آن وجود دارد که باید حل‌وفصل شود.

دبیرکل حزب‌الله اظهار داشت: اسرائیل اگر امروز از چیزی ترس نداشت، خط لوله نفت را راه‌اندازی کرده و منطقه 9 را به‌دست گرفته و حقوق نفتی لبنان را از آن خود می‌کرد.

وی تأکید کرد: برای حمایت از خون فرزندان لبنان و دستاوردهای حاصل از خون شهیدان و نیز حمایت از مقاومت و ادامه آن، رأی دادن به مقاومت به‌عنوان یک اولویت مطرح است.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: امروز پس از شکست نقشه آمریکا و متحدانش در منطقه و شکست داعش، توطئه‌ای علیه مقاومت در کار است.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.