سرویس: اخبار شهرستان ۰۹:۲۸ - شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶

استاد حوزه علمیه قم در بزرگداشت شهدای گمنام تودشک:

شهدا برای حفظ نظام و ولایت جنگیدند و ما باید در مسیرشان قدم برداریم

منظوری استاد حوزه علمیه قم گفت: شهدا برای حفظ نظام، دین و ولایت جنگیدند و ما باید امروز در مسیر شهدا قدم برداریم مسیری که اگر شامل شفاعت انبیاء و علما نشدیم؛ شامل شفاعت شهدا شویم.

به گزارش اصفهان شرق از اصفهان، حجت الاسلام علی‌اکبر منظوری در مراسم سومین روز تدفین شهیدان گمنام با اشاره به ایام شهادت حضرت زهرا و همراه شدن با تشییع و تدفین شهدای گمنام، اظهار کرد: در آیات قران فضیلت‌های برای مقام شهید بر شمرده شده است.

وی با اشاره به ایات قران، افزود: کسانی که در راه خدا کشته می شوند زنده‌اند و نزد خدا ارتزاق می‌شوند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اهمیت جایگاه مقام شهید از روایات، تصریح کرد: شهید زنده است توجه دارد در مسیر خدا قدم برداشته و بهترین نوع مرگ را به دست اورده است و انسان حق ندارد در مورد کشته شدن شهدا حسرت بخورد.

منظوری در ادامه با استفاده از روایات به تفاوت‌های شهید با مرگ یک انسان در حالت عادی اشاره و گفت: بدن مرده را حتما باید غسل، کفن و اداب شرعی را به جای اورد در صورتی که شهید که در معرکه جهاد کشته شده نه غسل و نه کفن می‌خواهد.

وی خاطرنشان کرد: تربت خاک قبر شهدا مقدس است اما خاک اموات مقدس نیست هر چند احترام به آن لازم است و باید در به پا کردن مجالس عزاداری برای شهید کوشید و ان‌را محترم شمرد.

علی اکبر منظوری با اشاره به روایات، بیان کرد: در لحظه افتادن شهید روی زمین همه گناهان او بخشیده خواهد شد و هنگامی که روی زمین می‌افتد ملائک به استقبال او می‌روند و بهشت را اذین می‌کنند.

حجت الاسلام منظوری با اشاره به روایات، تصریح کرد: انبیاء، علما و شهدا می‌توانند شفاعت کنند که شفاعت شهیدان مقام والای‌ان‌ها را متصور می‌شود و در روایت ۷۰ و در روایتی دیگر ۷۰ هزار نفر شفاعت برای هر شهید عنوان شده است.

منظوری اذعان کرد: شهدا برای حفظ نظام، دین و ولایت جنگیدند و ما باید امروز در مسیر شهدا قدم برداریم مسیری که اگر شامل شفاعت انبیاء و علما نشدیم؛ شامل شفاعت شهدا شویم.

به گزارش اصفهان شرق، مراسم سومین روز تدفین شهدای گمنام بخش کوهپایه با حضور پرشور مردم و مسئولین در شهر تودشک انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.