سرویس: اخبار شهرستان ۲۳:۵۷ - چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶

همزمان با ایام فاطمیه برپا می شود؛

موکب حضرت زهرا(س) حرکت خودجوش مردم کوهپایه در پاسداشت ارزش های دینی+تصاویر

برنامه های مناسبتی قابل توجه برپایی موکب های مناسبتی است که بعضا به شکلی منسجم در ساختاری فامیلی شهر کوهپایه شکل می گیرد.

به گزارش اصفهان شرق از اصفهان، با توجه به اهمیت و نقش ایام مذهبی که برای آحاد مسلمانان جایگاه ویژه ای دارد و برای پاسداشت هرچه بیشتر این ایام برنامه های خاصی در نظر گرفته می‌شود

شکل گیری هیئت های مختلف خود گواهی بر میزان اهمیت این ایام است هیات ها که با خواستگاه مذهبی شکل میگیرند بسیار سنگر مناسبی برای ترویج فرهنگ و مذهب و آموزه های مختلف اسلامی هستند و از این بستر مناسب می توان حتی کودکان و نوجوانان را با فرهنگ و ارزش های اسلامی و حتی ملی آشنا کرد.

در این میان هیئت های فامیلی که معمولا قدمتی به وسعت ارادت به ارزش ها و آرمان های دینی دارد و به نوعی از حرکت خودجوش و در جهت پاسداشت و عشق و ارادت به ارزش های دینی سرچشمه می گیرد یکی از برنامه های مناسبتی قابل توجه برپایی موکب های مناسبتی است که بعضا به شکلی منسجم در ساختاری فامیلی شکل می گیرد تا علاوه بر برنامه های مذهبی برای گسترش دیگر برنامه های اجتماعی و فرهنگی نیز بستر مناسبی را فراهم آورد.

در کوهپایه موکب حضرت زهرا(س) که مربوط به هیات فامیلی علیخانی‌ها است و در ایام خاصی از جمله دهه فاطمیه علاوه بر برنامه های مذهبی برنامه های فرهنگی را نیز دنبال می‌کند دایر شد.

در این موکب که چهار روز فعالیت داشت به عزاداری حضرت زهرا و کارهای فرهنگی چون آموزش کاردستی و کارگاه‌های نقاشی و آموزش قرآن برای کودکان در کنار پخت سمنو تدارک دیده شده بود تا در کنار حضور مردم و مسئولان توجه کودکان را نیز به این حرکت فرهنگی مذهبی جلب کند.

انتهای پیام/ جمشید حسینی جزه

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.