سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۲:۱۹ - دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۲

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان خبر داد:

آغاز صدور پروانه مصرف معقول آب در بخش کشاورزی استان اصفهان

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: صدور پروانه مصرف معقول آب در استان و امکان پرداخت خسارت به کشاورزان فراهم شده است.

n00116692-b

به گزارش اصفهان شرق: محمد نصراصفهانی با اشاره به اینکه براساس قانون مصوب سال ۶۱ توزیع آب در دولت جمهوی اسلامی، مالکیت آب اعم از سطحی یا زیرزمینی و وظایف و اختیارات صادرکنندگان پروانه های مصرف آب، حقابه ها و موارد مربوط به خسارت تبیین شده است، اظهار داشت: در ماده ۱۸ این قانون به وزارت جهاد کشاورزی اختیار داده شده که در صورت وجود ضرورت اجتماعی و به طور موقت نسبت به صدور پروانه مصرف معقول آب برای صاحبان حقابه های موجود اقدام کند بدون اینکه حق این گونه حقابه داران از بین برود.

وی تصریح کرد: در این راستا هیات۳ نفره صدور پروانه مصرف معقول آب کشاورزی در این سازمان تشکیل و اقدام به صدور پروانه کرده است که در این صورت امکان پرداخت خسارت به کشاورزان فراهم می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بیان داشت: صاحبان حقابه که برای آنها پروانه مصرف معقول آب صادر می شود به طور قانونی مالک میزان آب قید شده در پروانه هستند و در صورت نقصان در میزان آب دریافتی که بر اثر خشکسالی و اجرای طرح های عمرانی و صنعتی باشد، تمام خسارات باید به نحوی از سوی دولت پرداخت شود.

وی حوزه کاری فعلی این هیات برای تعیین تکلیف روند عادلانه توزیع آب زاینده رود را شهرستان های اصفهان، نجف آباد، برخوار، شاهین شهر و میمه، شهرضا، فریدن، فریدونشهر، چادگان، تیران و کرون، خمینی شهر، لنجان، مبارکه و فلاورجان اعلام کرد.

به گفته وی مهمترین عملکرد دبیرخانه مرکزی این هیات تاکنون تشکیل بیش از ۱۷هزار پرونده در شهرستان های استان بوده است.

منبع: ایمنا

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.