سرویس: اقتصادی » نماینده مجلس ۰۹:۲۹ - یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

انتقاداز وضعیت زاینده‌رود و تالاب گاوخونی

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متاسفانه سیاست‌های اشتباه گذشته استان اصفهان را از زاینده‌رود محروم کرده است و باعث خشک شدن تالاب گاوخونی که از اهمیت زیادی برخوردار است، شده است.

به گزارش اصفهان شرق، زهرا سعیدی در اخطار قانون اساسی در پایان جلسه علنی بیان کرد: ما باید کشاورزان را گنجینه خدا و زمین بدانیم چراکه از دسترنج آنها استفاده می‌کنیم. متاسفانه به دلیل سیاست‌های اشتباه قبلی استان اصفهان از زاینده‌رود محروم شده است و فقر در بین کشاورزان استان ایجاد شده است. این سیاست‌ها باعث خشک شدن تالاب گاوخونی نیز شده است. این تالاب برای یک‌چهارم ایرانی‌ها حائز اهمیت است چراکه سفره‌های آب زیرزمینی را تقویت می‌کند.

وی در ادامه گفت: خالی شدن سفره‌های آب زیرزمینی باعث فرونشست گسترده زمین شده و تالاب گاوخونی و زمین‌های کشاورزی خشک شده به کانون‌های ریزگردهای خطرناک تبدیل می‌شوند. منابع آبی که قرار بود به تونل سوم گوهرنگ و بهشت‌آباد اختصاص یابد و سپس به استان‌های همجوار تخصیص داده شود، متاسفانه ما این آب را نقدا دادیم. ان‌شاءالله وزارت نیرو با مدیریت صحیح بتواند در جهت احیای زاینده‌رود اقدام لازم را انجام دهد.

وی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه شب عید نزدیک است و مردم دغدغه میوه شب عید و محصولات مورد استفاده در عید را دارند، از هیات‌رئیسه تقاضا دارم از وزرای جهاد، صنعت و اقتصاد دعوت کنند تا بیایند و گزارشی را برای برنامه ماه پایانی سال ارائه دهند.

انتهای پیام/ایسنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.