سرویس: اخبار شهرستان ۱۶:۴۵ - پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶

به همت اداره هواشناسی ورزنه؛

اولین کلاس آموزشی ظرفیت سازی توسعه هواشناسی کاربردی در کشاورزی در ورزنه برگزار شد

کلاس آموزشی با هدف ظرفیت سازی تهک و روش های دستیابی به پیش بینی وضعیت جوی، اطلاعیه ها، توصیه ها و اخطاریه های صادره از سوی هواشناسی ورزنه برگزار شد.

به گزارش اصفهان شرق، عصر امروز اولین کلاس آموزشی با موضوع ظرفیت سازی و کاربرد هواشناسی در کشاورزی از سوی اداره هواشناسی ورزنه و با همکاری مرکز جهاد کشاورزی بمدت ۲ ساعت برای ۳۵ نفر از  کشاورزان پیشرو و عمده مالک اراضی کشاورزی منطقه و با محصولات شاخص و گلخانه داران که از سوی مرکز جهاد کشاورزی دعوت شده بودند در سالن اجتماعات مرکز جهاد کشاورزی شهر ورزنه برگزار شد.

در این کلاس آموزشی به ظرفیت سازی تهک و روش های دستیابی به پیش بینی وضعیت جوی، اطلاعیه ها، توصیه ها و اخطاریه های صادره از سوی هواشناسی و راههای ارتباطی دستیابی به این محصولات پرداخته شد و نسبت به برنامه ریزی در امور زراعی باغی و دامی بر اساس اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی جهت پیشگیری از خسارات ناشی از حوادث طبیعی شامل طوفان تگرگ، سرمازدگی بیان شد.

این نشست که از آن به عنوان یک کارگاه آموزشی یک روزه نیز می توان نام برد با هدف تداوم ارتباط مطمئن و دائمی با کاربران نهایی بخش کشاورزی برگزار شد و ضمن استقبال کارشناسان و کشاورزان حاضر در نشست، مقرر گردید جلسات و کارگاه‌های تخصصی هواشناسی کشاورزی ویژه محصولات تحت پوشش تهک شامل (گندم، جو، پنبه، یونجه و ذرت علوفه ای ) در شهر ورزنه و بخش بن رود برگزار شود.

مدرس این کلاس مهندس اسدی رییس اداره توسعه هواشناسی کاربردی اداره کل هواشناسی استان اصفهان بود و با پیگیری های مکرر از سوی رییس اداره هواشناسی با هواشناسس استان و مرکز جهاد کشاورزی ورزنه و اداره جهاد شهرستان جهت کسب مجوز و برگزاری کلاس آموزشی این اقدام انجام شد.

انتهای پیام/ حسنعلی قطبی ورزنه

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.