سرویس: اقتصادی » نماینده مجلس 09:38 - یکشنبه 15 بهمن 1396

سالک در پاسخ به توئیت یک نماینده مجلس:

نمونه مشارکت بانوان حضور شما در شورا و مجلس است/برای مشکلات اساسی مردم اصفهان چه کردید؟

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با توئیت اخیر یکی از نمایندگان اصفهان گفت: بانوان همواره در همه عرصه‌ها مشارکت جدی داشته‌اند که نمونه آن حضور این نماینده و سایر نمایندگان خانم در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر است.

به گزارش اصفهان شرق، حجت‌الاسلام احمد سالک امروز در واکنش به توئیت یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از اقدامات خلاف قانون در خیابان انقلاب تهران اظهار کرد: وی حتماً می‌داند نمایندگی مردم اصفهان که در یک روز 370 شهید را تشییع کردند، بسیار سنگین است.

*به خانم نماینده اطلاعات غلط داده‌اند

وی با اشاره به متن توئیت این نماینده مجلس افزود: از وی سؤال می‌کنم سهم حضور دختران در دانشگاه‌ها و میزان قبولی آنان در دانشگاه‌ها و  تعداد داوطلبان دختر رشته‌های مختلف را بررسی و برای مردم ارائه کنند، یا اینکه بگوید این‌ دختران برای اشتغال چنین کاری کرده‌اند، از وی می‌خواهم آمار اشتغال بانوان در دستگاه‌های مختلف را برای مردم بیان کنند تا میزان واقعی اشتغال شفاف شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید گفت حتی بعضاً در برخی موارد خلاف دستور احکام اسلامی مردها در خانه نشسته‌اند و خانم‌ها نفقه می‌پردازند.

*نمونه مشارکت بانوان حضور شما در شورا و مجلس است

وی در ادامه با بیان اینکه همواره بانوان در زمینه مشارکت سیاسی فعال بوده‌اند، تصریح کرد: بانوان در همه عرصه‌ها همواره حضور و مشارکت جدی داشته‌اند و مردم هم به آن‌ها اعتماد کرده‌اند که نمونه آن خود این نماینده و سایر نمایندگان خانمی هستند که در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر حضور دارند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: می‌گویند این دختران برای پست مدیریتی کشف حجاب کرده‌اند؛ از وی سؤال می‌کنم مگر خانم‌ها الآن مسؤولیت ندارند و همین الآن شهرداری اصفهان به خانم‌ها پست و مسؤولیت نداده است؟

سالک با اشاره به این‌که گفته‌اند دختران خیابان انقلاب برای حضور در ورزشگاه کشف حجاب کرده‌اند، این نکته را دوپهلو دانست و ادامه داد: الآن دختران با حفظ حجاب در ورزشگاه‌ها و در مسابقات جهانی حضور دارند و اگر منظور حضور دختران در ورزشگاه‌ها است که خوب بسیار مهم است چرا که پدر و برادر این نماینده برای این شهید نشدند که دختران در کنار پسران در ورزشگاه‌هایی بنشینند که مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: گفته‌اند برای اجرای موسیقی زنده روی سن دختران کشف حجاب کرده‌اند؛ نمی‌دانم چقدر وی به احکام اسلامی و واقعیت این مسائل وارد است؛ حتی گفتند دختران پشت دروازه‌های تبعیض جنسیتی مانده‌اند؛ جای تعجب است و باید سؤال کرد که منظور از تبعیض جنسیتی چیست؟

*برای مشکلات اساسی مردم اصفهان چه کردید؟

وی خطاب به این نماینده مجلس افزود: گویا مطالبی را شنیده و بعد بیان کرده‌اید که مورد تعجب است و اگر موضوع دیکته شده که جای سؤال دارد و اگر ابتدا به‌ ساکن بوده که باید مطالعاتشان را بیشتر کنند؛ بسیاری از این موارد که توسط این نماینده بیان شده، پیش‌تر توسط رسانه‌های بیگانه مطرح‌ شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مگر مدیریت این اقدام نامناسب به عهده جریانات بیگانه نبوده است؟ یکی از این‌ها اعلام کرده مطلقه بودم و خواستم خودنمایی کنم و دیگران گفته‌اند ما تحت تأثیر رسانه‌های بیگانه چنین کاری را کردیم.

وی با طرح این سؤال که آیا مشکلات مردم شهر اصفهان حل شده که وی دغدغه مسائل فرعی در موسیقی را دارد، گفت: مسأله آب، آلودگی، بیکاری کشاورزی و … اولویت امروز اصفهان و دیگر نقاط کشور است اما از وی به‌ عنوان یک نماینده تعجب می‌کنم چنین مسائلی را مطرح کرده است.

*به‌ جای طرح این مسائل به فکر حل مشکلات مهم‌تری باشیم

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ارزش‌های دینی برای ما حائز اهمیت است که باید روی آن پافشاری کنیم، آیا این‌گونه صحبت‌ها دعوت به بی‌بند و باری نیست؟

وی افزود: شهدای انقلاب اسلامی خلاق ارزش‌ها و آفریننده ارزش‌های دینی و اسلامی و مخالف هرگونه حرکت ضد اسلامی بودند و بعضی از مطالب ایشان به نظرم منزلت شهدا و شهدای خانواده خود ایشان را لرزاند.

سالک با تأکید بر اینکه در جنگ شدید اقتصادی و فرهنگی علیه دین، شهدا و روحانیت هستیم، عنوان کرد: این دو لبه یک قیچی است که دست استعمارگران است؛ چرا باید در میدان دشمن بازی کنیم؟ معتقدم در شرایطی که ایام شهادت حضرت زهرا (س) است و لازم بوده که حرمت ایشان را حفظ کنیم، نباید به چنین مسائلی دامن زده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای سلامی با تاکید بر اینکه باید به مردم امید بدهیم و به‌ جای طرح این مسائل به فکر حل مشکلات مهم‌تری در کشور باشیم، گفت: از این نماینده مجلس به‌ عنوان فرزند و خواهر شهید بیش از این‌ها انتظار داریم و امیدوارم اگر اشتباهی در کلام وی صورت گرفته است، جبران کند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.