سرویس: اجتماعی ۱۷:۳۷ - دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان

سرقت ۳ میلیاردی سایت همسریابی از حساب کاربران ۱۲ استان کشور

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: اشخاصی با راه‌اندازی سایت همسریابی کاربران را فریب داده و اطلاعات حساب بانکی ۱۵۰ نفر از ۱۲ استان کشور را مورد سرقت قرار دادند.

به گزارش اصفهان شرق، سرهنگ مصطفی مرتضوی با اعلام این خبر اظهار داشت: یکی از این مجرمان که مردی ۲۹ ساله بود با راه‌اندازی سایت همسریابی کاربران را فریب داده و از آنها می‌خواست که اطلاعات حساب بانکی خود را در درگاه جعلی که ساخته بود وارد کنند و به محض اینکه کاربران اقدام به این کار می‌کردند متهم اطلاعات حساب بانکی آنها را سرقت می‌کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون سرقت اطلاعات حساب بانکی ۱۵۰ نفر از ۱۲ استان شناسایی شده که ۱۵ شاکی این پرونده از اصفهان هستند، افزود: متهم توانسته بود در مدت کمی مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از حساب کاربران سرقت کند.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه فعالیت سایت همسریابی در فضای مجازی غیرقانونی است، بیان کرد: از آنجا که چنین فعالیتی وجه قانونی ندارد در واقع موضوع همسریابی هم در کار نبوده و متهم از راه‌اندازی این سایت هدفی جز کلاهبرداری، سرقت اطلاعات بانکی و سرقت اطلاعات هویتی و شخصی کاربران برای سوء استفاده‌های بعدی را نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: به کاربران توصیه می‌کنیم به این گونه سایت‌ها نه گرایش و نه اعتماد کنند چون صد درصد کار آنها غیر قانونی است و هدفی جز سرقت اطلاعات بانکی و هویتی کاربران را دنبال نمی‌کنند.

سرهنگ مرتضوی با هشدار به کسانی که اقدام به اینگونه فعالیت‌ها در فضای مجازی می‌کنند، اظهار داشت: برای اینگونه افراد اتهام سرقت اطلاعات، کلاهبرداری، برداشت غیر مجاز و علاوه بر اینها اتهام فعالیت نامشروع در فضای مجازی در نظر گرفته شده و برابر قانون مجازات می‌شوند.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.