سرویس: سیاسی ۱۱:۵۵ - جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان

اتفاقات اخیر با تاثیر پذیری از فضای مجازی شکل گرفت

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت : اتفاقات اخیر با تاثیر پذیری از فضای مجازی شکل گرفت و دشمن نیز نقش بسیاری در این اعتراضات ایفا کرد.

به گزارش اصفهان شرق، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیرکل زندان‌های استان اصفهان و معاونان با بیان اینکه درآمیخته شدن حق و باطل فتنه شیطان است، اظهار داشت: در فتنه‌ها، شیطان بر اولیاء خود یعنی کسانی که زمینه انحراف از مسیر الهی دارند، مسلط می‌شود به همین دلیل در فتنه‌ها افرادی که مشکلات اقتصادی داشته زمینه فریب خوردن از تحریکات دشمن را دارند.

وی با بیان اینکه چند روز اخیر اتفاقات وحشیانه‌ای در برخی از شهرهای کشور با تحریک دشمن رخ داده است، افزود: امروز برخی از واقعیت‌های جامعه با موجی از شایعات همراه شده و با تأثیرگذاری فضای مجازی برخی از اقدامات وحشیانه و ظالمانه از برخی افراد سر می‌زند که سبب تخریب اموال عمومی و خصوصی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران، با تمام توان بر اقتصاد کشور می‌تازند تا به کشور آسیب بزنند در این راستا باید گفت در صورت اجرای اقتصاد مقاومتی، تحریم‌ها روی اقتصاد کشور تأثیر ندارد.

وی با تقدیر از فعالیت خیران و مؤسسات خیریه در راستای آزادی زندانیان مالی، خاطرنشان کرد: در صورتی که قانون بازدارندگی لازم را برای جلوگیری از افزایش تعداد معتادان ندارد می‌توان به مجلس شورای اسلامی و یا سایر مراجع قانونی، پیشنهاد داد که معتادان از مواهب اجتماعی محروم شوند تا روند افزایش تعداد معتادان کاهش یابد.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در ابتدای این دیدار با ارائه گزارشی از اقدامات این اداره‌کل اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای از زندانیان به دلیل جرم‌های کوچک به زندان می‌افتند و این روند برای جامعه قبح زندان را می‌شکند.

اسدالله گرجی‌زاده با بیان اینکه موادمخدر و سرقت بیشترین علت زندانی‌شدن زندانیان در استان به شمار می‌رود، افزود: از سال گذشته تا کنون، مجموع زندانیان استان اصفهان روند افزایشی داشته است که این روند مناسب نیست.

وی با بیان اینکه 37 درصد از زندانیان به دلیل جرائم مالی در بند هستند، گفت: با کمک خیران از ابتدای سال تاکنون بیش از 400 نفر از زندانیان جرائم مالی آزاد شدند، همچنین حدود 2 هزار نفر از خانواده زندانیان تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند.

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با اشاره به فعالیت تبلیغی 45 روحانی در زندان‌های استان اصفهان بیان کرد: ایجاد کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای برای آموزش زندانیان، برگزاری کارگاه‌های کاهش آسیب و جلوگیری از فساد برای خانواده‌های آن‌ها، تربیت 2 هزار و 400 زندانی حافظ قرآن کریم، تجهیز کتابخانه‌ها به کتاب‌های جدید و تحصیل بیش از یکهزار زندانی از جمله اقداماتی است که از ابتدای سال تاکنون انجام شده است.

انتهای پیام/خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.