سرویس: اجتماعی 15:12 - دوشنبه 11 دی 1396

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر

نارضایتی رهبری از عملکرد برخی دستگاه‌ها درخصوص آسیب‌های اجتماعی

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به نارضایتی مقام معظم رهبری از عملکرد ۶ ماهه برخی دستگاه‌ها در جلسه مهم آسیب‌های اجتماعی با حضور سران قوا از معرفی این دستگاه‌ها سرباز زد و گفت: ما اسامی آنها را در جمع اعلام نمی‌کنیم و اعلام آنها به صلاح نیست

به گزارش اصفهان شرق،پرویز افشار در نشست خبری امروز خود با اشاره به جلسه اخیر سران قوا با مقام معظم رهبری در خصوص آسیبهای اجتماعی اظهار کرد: در جلسه آبانماه که در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد ایشان اعتیاد را ام‌الامراض آسیب‌های اجتماعی معرفی کردند و در این خصوص پیام روشنی به مسئولان قوا و دستگاه‌های مربوطه دادند.

وی ادامه داد: در این جلسه راهکارهایی از سوی ایشان مطرح شد که از جمله آنها اولویت دادن به موضوع پیشگیری اولیه و تخصیص 50 درصد بودجه دستگاه‌ها به این امر بود. همچنین جمعیت دانش‌آموزی و دانشجویی در اولویت قرار گرفتند و مقرر شد طرح‌های نوآورانه و کارویژه‌های 6 ماهه خاصی در این خصوص انجام گیرد.

افشار با اشاره به نظر مقام معظم رهبری درباره برخی اقدامات انجام گرفته از سوی دستگاه‌های مربوطه گفت: پس از گزارش کارویژه‌های 6 ماهه به ایشان اقدامات بعضی از دستگاه‌ها مورد رضایت ایشان بود و درباره بعضی دیگر نیز رضایتمندی از عملکرد آنها نداشتند و عنوان کردند که حتما باید اقدامات عالمانه‌تر و با جدیت بیشتری انجام گیرد.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: برگزاری این جلسه باعث شد تا جلسه 134 ستاد مبارزه با مواد مخدر با دستورات ویژه‌ای و با حضور شخص رئیس جمهور برگزار شده و چند تصمیم مهم اتخاذ شود که از جمله آنها 24 مصوبه  بود که با قید فوریت به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و همچنین معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارسال شد که خوشبختانه کمتر از یک هفته توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

وی گفت: بازنگری و تدوین آئین‌نامه مراکز ماده 16، حمایت از معتادان بی‌بضاعت، طرح مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و موضوع تحقیقات و مطالعات به ستاد مبارزه با مواد مخدر از جمله مصوبات این جلسه بود.

افشار در ادامه در خصوص معرفی دستگاه‌هایی که عملکردشان باعث نارضایتی مقام معظم رهبری در این جلسه شده بود، گفت: ما این دستگاه‌ها را معرفی نمی‌کنیم و نمی‌توانیم نام آنها را در جمع اعلام کنیم چرا که از نظر ما اعلام این دستگاه‌ها به صلاح نیست.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.