سرویس: ورزشی ۱۶:۱۶ - یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶

فدراسیون فوتبال:

بلیت جام جهانی را فقط از ما بخرید/ جلوی کلاهبرداری را نمی توان گرفت

برای آنهایی که می خواهند تماشاگر جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه باشند تب و تاب این رقابت ها از همین اکنون آغاز شده است.

به گزارش اصفهان شرق، هفته گذشته بود که فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرد این فدراسیون مرجع اصلی فروش رقابت های بلیت جام جهانی است اما اتفاقی که در جام جهانی برزیل و در جام های جهانی قبل تر از آن افتاده بود در حال تکرار شدن است یعنی فعالیت های آژانس های گردشگری و تورهای خارجی برای رقابت های جام جهانی و جذب مشتری جهت فروش بلیت دیدارهای ایران در ورزشگاه های مختلف. بر اساس تبلیغات برخی از آژانس های تورهای خارجی که این روزها برای رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ حسابی تبلیغ می کنند بلیت این رقابت ها نیز نه فقط از فدراسیون که از این آژانس ها نیز قابل خرید و فروش است. اگر فدراسیون فوتبال هفته گذشته اعلام کرد که بلیت فقط باید از این نهاد تهیه شود پس این آژانس ها چگونه می توانند مدعی عرضه بلیت این رقابت ها باشند؟

علی جوادی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره اینکه آژانس های مسافرتی مجاز به ارائه بلیت جام جهانی به مراجعان خود هستند یا خیر به جام جم آنلاین گفت: «در جریان این اتفاق هستیم اما مسائلی هست که نمی توانیم جلوی آن را بگیریم. علاقه مندان به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اگر می خواهند بلیت این رقابت ها را از بهترین و معتبرترین مرکز خریداری کنند به سایت فدراسیون فوتبال مراجعه کنند اما در جریان هستیم که آژانس های توریستی هم این کار را انجام می دهند.»

جوادی با بیان اینکه فروش بلیت از طریق آژانس های مسافرتی «غیرممکن» نیست افزود: «نکته ای که فیفا (فدراسیون جهانی فوتبال) بر روی آن تاکید دارد این است که فدراسیون های فوتبال هر کشور منبع اصلی فروش بلیت باشند. »

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: «فیفا برای هر کشور سهمیه ای را در هر یک از ورزشگاه های محل برگزاری رقابت های جام جهانی در نظر گرفته است. بلیت ها از طریق فن کلاب های رسمی فیفا (باشگاه هواداران فوتبال) نیز به فروش می رسد و در اختیار هواداران قرار می گیرد. بخش دیگری از بلیت ها نیز بر اساس ظرفیت هر مسابقه تعیین می شود. دیدار ایران و با مراکش در سن پترزبورگ در ورزشگاهی برگزار می شود که ۶۰ الی ۷۰ هزار نفر ظرفیت دارد. بر اساس چیزی که فیفا تعیین کرده هشت درصد ظرفیت ورزشگاه به هواداران ایران می رسد و هشت درصد به هواداران مراکش. ظرفیت باقی مانده نیز به بقیه کشورهای عضو فیفا اختصاص می یابد. حالا اگر آن سهمیه به فروش نرفت بعد از نوروز فیفا در دو مرحله بلیت های باقی مانده را به حراج می گذارد. علاقه مندانی که مستر کارت دارند از خود فیفا می توانند این بلیت ها را خریداری کنند اما اگر ندارند فدراسیون فوتبال بهترین منبع برای خرید بلیت است.»

وی تاکید کرد: «کار آژانس های مسافرتی در زمینه خرید و فروش بلیت را نه تایید می کنم نه تکذیب ولی دوره های قبلی جام جهانی نیز مواردی از این دست داشتیم که بسیاری از هواداران بلیت را به جای فدراسیون از آژانس ها تهیه کرده اند. افرادی بوده اند که با بلیت های این آژانس های مسافرتی پشت درهای ورزشگاه مانده اند و نتوانسته اند بازی تیم ملی فوتبال را از نزدیک تماشا کنند و متوجه شدند بلیتی که در ایران از آژانس های مسافرتی تهیه کرده بودند قانونی نیست و اعتبار ندارد. اما من اکنون چیزی درباره فعالیت های آژانس های مسافرتی در زمینه فروش بلیت جام جهانی نمی گویم. فقط تاکید می کنم فدراسیون فوتبال مطمئن ترین منبع برای خرید بلیت است.»

یزدانی: مردم مراقب باشند سرشان کلاه نرود

محمد حسین یزدانی رییس هیأت مدیره‌ی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران نیز در رابطه با قانونی بودن یا نبودن فعالیت آژانس های مسافرتی در زمینه خرید و فروش بلیت جام جهانی به جام جم آنلاین گفت: «هر یک از آژانس های مسافرتی می توانند بلیت جام جهانی را از فیفا خریداری کنند و آن را بدون نام در اختیار مردم قرار بدهند. »

وی افزود: «امکان کلاهبرداری هم وجود دارد. ممکن است یک فرد از آژانس مسافرتی بلیت بخرد، چند ماه دیگر به روسیه برود و آنجا متوجه شود که نمی تواند به ورزشگاه برود و سرش کلاه رفته است. کاری هم نمی شود کرد. کسی که بخواهد بلیت تقلبی بفروشد یک پرینت از بلیت می گیرد و آن را در اختیار خریدار می گذارد. خریدار هم بدون اطلاع از تقلبی بودن آن به روسیه می رود. »

یزدانی خاطرنشان کرد: «امکان کلاهبرداری وجود دارد. مردم مراقب باشند سرشان کلاه نرود. واقعا نمی توان کاری کرد جز اینکه خود علاقه مندان به حضور در جام جهانی هوشیار باشند.»

به گزارش جام جم آنلاین بلیت فروشی جام جهانی از ساعت هشت صبح در سایت فدراسیون شروع شد.

هزینه سفر به جام جهانی روسیه از ۸ میلیون تومان آغاز می شود تا تا مرز بیست میلیون تومان هم می رسد.

انتهای پیام/جام جم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.