اصفهان شرق

شورایاران بانک اطلاعات محله هستند/ مردم به محیط اطراف خود اهمیت می دهند

کدخبر: 155037
۱۳۹۶/۱۰/۰۲ در ساعت ۱۷:۱۹

به گزارش اصفهان شرق، اولین جلسه شورایاران شهر حسن آباد جرقویه، به دعوت شورای شهر در محل شهرداری برگزار شد.

رئیس شورای شهر حسن آباد، خدابخش منصوری گفت: شورایاران رابط بین اعضای شورای اسلامی و شهردار بوده و می توانند مشکلات و توانمندی های افراد محله خود را بهتر و با هزینه کمتری مورد بررسی قرار دهند.

منصوری، با اشاره به اهداف تعیین شورایاران، ادامه داد: یکی از اهداف معرفی شورایاران ایجاد بستری برای شکل گیری ارتباط سازنده بین ساکنان یک محله با محله های دیگر است.

وی افزود: شورایاران، منتخبین مردم و ساکن همان محل هستند و از مشکلات محل خود بیشتر اطلاع دارند، در نتیجه بهتر می توانند خواسته های اهالی را به گوش شورای شهر و شهرداری برسانند و گامی مثبت برای آبادانی محل خود بردارند.

رئیس شورای شهر حسن آباد، تصریح کرد: وظایف این افراد بیشتر جنبه نظارتی، مشورتی، همکاری و شناسایی است.

منصوری، گفت: می توان با همکاری این افراد از تجربه و تخصص شهروندان هر محله در اداره امور شهر و همان محله و برقراری ارتباط بین مردم و مسئولان و در نهایت واگذاری اداره امور محلات به خود مردم استفاده کرد.

وی با تأکید بر این که شورایاران باید مشکلات محلات را به شورای شهر منتقل کنند، خاطر نشان کرد: مردم با مشورت دادن، شوراها را تحقق اهدافشان کمک می کنند و این نشان دهنده آن است که مردم به محیط اطراف خود، مسائل و مشکلات جامعه اهمیت می دهند.

در ادامه جلسه هر یک از شورایاران محلات مختلف شهر نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

انتهای پیام/صادقی