سرویس: اجتماعی ۱۴:۱۹ - چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶

نماینده هیئت امناء امامزاده عبدالعزیز(ع) دهستان شاتور:

مظلومیتی پنهان در کاشی کاری امامزاده عبدالعزیز(ع)/ انتظار مردم ولایی شاهتور برای پیگیری کامل «سازمان میراث و اداره اوقاف» در این رابطه

نماینده هیئت امناء امامزاده عبدالعزیز(ع) دهستان شاتور، گفت: متأسفانه عیوب بسیاری در کاشی کاری گنبد امامزاده عبدالعزیز(ع) شاهتور مشاهده شد و این در صورتی بود که مردم با اعتماد کافی به جمع آوری پول برای ترمیم گنبد پرداختند.

به گزارش اصفهان شرق، اماکن مقدس و متبرک همچون مساجد و حرم‌های مطهر (همچون مزار امام‌زادگان) نقش عمده و مؤثری دارند و بیش از هر امر دیگری، مورد توجه و اقبال پیروان و مؤمنان به ادیان قرار گرفته‌اند تا جایی که می توان به طور قطع گفت بیشترین حضور مردم برای خلوت چند ساعته در کنار بقعه های متبرکه رقم می خورد.

اماکن مقدس، دروازه ورود به ملکوت الهی و عالم بالا هستند و انسان‌های تشنه معنویت و معرفت، گمشده خود را در این اماکن پیدا می کنند. می توان گفت، وجود این اماکن فرصتی مطلوب برای ابراز احساسات پنهانی را از دریچه دیگری به رخ می کشد.
دو سال گذشته رسانه اصفهان شرق بر اساس وظیفه رسانه ای خود برآن شد تا گزارشی از عدم تکمیل گنبد امامزاده عبدالعزیز شاهتور بر صفحه رسانه منتشر کند.

گزارش دو سال قبل را دانلود کنید

در این گزارش اوضاع و وخامت موضوع به خوبی به تصویر کشیده شد؛ گنبدی که ترک های آن، هزاران ترک بر دل کسانی می گذاشت و کمکی از سوی خیران برای ترمیمش اختصاص نیافته بود.

پس انتشار این گزارش جامع که حاوی تصاویر تاسف بار از فرو ریختن گنبد بود، مردم دست به کار شده و به صورت داوطلبانه به جمع آوری کمک برای این مکان متبرک پرداختند.

به گفته مردم و هیئت امنای امامزاده، پیمانکار با گرفتن مبلغ 240 میلیون تومان به بازسازی و رفع عیب از گنبد پرداخت ولی با گذشت کم تر از یک سال از این تکمیل گنبد، خرابی و فروریختن برخی کاشی کاری ها به وضوح خودنمایی می کند.

نماینده هیئت امناء امامزاده عبدالعزیز(ع) دهستان شاتور در گفتگو با اصفهان شرق، گفت: مردم ولایتمدار شاهتور با وجودی که در خشکسالی شرق اصفهان دچار آسیب جدی شده بودند، با مشاهده وضع اسف بار گنبد امامزاده عبدالعزیز شاهتور، کمک های خود را در قالب250 میلیون تومان جمع آوری کرده و به پیمانکار برای ترمیم گنبد سپردند ولی متاسفانه ترمیم گنبد به خوبی انجام نشد.

شمسعلی قدرتی اظهار کرد: معایب موجود در گنبد چیزی نیست که نامعلوم باشد و هر کسی حتی اگر به فنون معماری آشنا نباشد متوجه ترمیم ناقص گنبد می شود ولی با کمال تاسف هنوز اقدامی در این خصوص نشده و این در صورتی است که دو جلسه نیز با دستور رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گذاشتیم که به صورت گفتگویی که شد، قرار بر این بود که پیمانکار مبلغ 40 میلیون تومان از وجوه دریافتی را به حساب امامزاده بر گرداند تا بتوان در صورتی که بخشی از گنبد آسیب دید به ترمیم آن بپردازیم ولی هنوز این عملی نشده است.

وی افزود: درخواست ما و مردم از سازمان میراث فرهنگی که متولی حفظ و صیانت از آثار میراثی و فرهنگی کشور و اداره کل اوقاف به عنوان متولی حفظ و ناظر بر حقوق موقوفه بقاع متبرکه این است که این موضوع را با جدیت پیگیری کنند، چرا که از تاریخ پیگیری ها نزدیک به 9 ماه می گذرد و نتیجه ای حاصل نشده است.

نماینده هیئت امناء امامزاده عبدالعزیز(ع)، گفت: مردم با اعتماد، حتی در صورتی که گاها پولی برای امرار معاش خود نداشتند، کمک های خود را به آستان مقدس هدیه کردند و رسمش نیست که از اعتماد مردم سو استفاده شود.

انتهای پیام/ غلامرضا قدرتی

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.