سرویس: اخبار شهرستان ۲۱:۱۱ - پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶

مدیر کل محیط زیست استان اصفهان:

احیای تالاب بین المللی گاوخونی، انقلابی اقتصادی توریستی برای منطقه شرق اصفهان به همراه دارد/ اثرات سوء خشکی گاوخونی فراتر از شهر ورزنه

دانیالی مدیر کل محیط زیست استان اصفهان گفت: اثرات سوء تالاب گاوخونی مختص شهر ورزنه و یا مردم اطراف آن نیست بلکه فراگیر تر از یک شهر و یا روستا خواهد بود که نیازمند تدبیر مسئولان کشوری است.

به گزارش اصفهان شرق، عصر امروز مدیر کل محیط زیست استان اصفهان در بازدیدی از منطقه شرق اصفهان و تالاب گاوخونی از نهایی شدن مطالعه نیازه آبی تالاب  گاوخونی خبر داد.

سید رحمان دانیالی در سفر به شرق اصفهان و بازدید از دریاچه نمک و تالاب بین المللی گاوخونی تصریح کرد: مشکلات پیش آمده برای تالاب گاوخونی نتیجه عملکرد یک روزه و یا چند روزه نیست و در همین زمینه احیای زاینده رود نیازمند تکمیل مطالعات دقیق و کارشناسی است.

وی اظهار کرد: از استاندار درخواست داریم تا در جلسه ستاد احیای زاینده رود با تکیمل این مطالعات زمینه احیای زاینده رود را فراهم کرده و شاهد این مهم باشیم.

مدیر کل محیط زیست استان اصفهان یکی از راه های تسریع در امر احیای تالاب گاوخونی را کمک های مردمی و تشکل های زیست محیطی دانست و بیان کرد: در سنوات گذشته نیز در همایش استان ها این نکته مطرح شده که با کمک مردم می توانیم در امر احیای تالاب با سرعت بیشتری عمل کنیم و در همین خصوص امیدواریم این اقدامات متمرکز شود و با جدیت بیشتر برای احقاق حقابه زیست محیطی تلاش کنیم.

دانیالی بیان کرد: امروزه با توجه به مطالات و تحقیقاتی که اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان و دیگر دانشگاهای استان های همجوار انجام داده اند، اثرات سوء تالاب مختص شهر ورزنه و یا مردم اطراف آن نیست بلکه فراگیر تر از یک شهر و یا روستا خواهد بود که نیازمند تدبیر مسئولان کشوری است.

وی خاطرنشان کرد:  با احیای تالاب گاوخونی بسیار از مشکلات مردم از جمله کشاورزی و توریستی رفع خواهد شد و این عامل، انقلابی اقتصادی توریستی برای منطقه شرق اصفهان خواهد بود.

انتهای پیام/ حسنعلی قطبی ورزنه

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.