سرویس: اقتصادی » نماینده مجلس 08:00 - سه شنبه 21 آذر 1396

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

تشکیل بانک اطلاعاتی مهم‌ترین راهکار مقابله با آسیب‌های فرهنگی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوضاع فرهنگی کشور در بخش‌هایی متناسب با ارزش‌های اسلامی نیست، گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی مهم‌ترین راهکار برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی است.

به گزارش اصفهان شرق، حجت‌الاسلام احمد سالک در جمع خبرنگاران پیرامون سبک زندگی و مسائل پیش‌روی فرهنگ اظهار داشت: اوضاع فرهنگی در بخش‌هایی متناسب با مجموعه ارزش‌های اسلامی و دینی نیست ولی در بخش‌هایی انطباق دارد.

وی با بیان اینکه در بخش‌های حاکمیتی انطباق با موازین، ضوابط و ارزش‌های حکومت اسلامی داریم، افزود: براساس مکتب اسلام و فلسفه ولایت مطلقه فقیه، محور، ولایت فقیه و ولی امر مسلمین هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در بخش‌هایی از فرهنگ گرفتار ضعف‌هایی هستیم، تصریح کرد: همچنین در بخش‌هایی گرفتار نوع نگاه کارشناسان فرهنگی نسبت به مسائل ارزشی، انقلابی و اسلامی هستیم.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند “فرهنگ در این کشور مظلوم واقع شده” اشاره و بیان کرد: همچنین فرهنگ هویت یک مجموعه و ملت بوده و فرهنگ ما فرهنگ دینی و اسلام ناب محمدی است.

سالک ادامه داد: هویت یک ملت به فرهنگ دین آن بستگی دارد و هویت ملت ما فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) است، سبک زندگی دینی یعنی انطباق اندیشه و فکر، انطباق اخلاق و رفتار، انطباق زندگی فردی و زناشویی، جمعی و اجتماعی با محتوای هویت دینی است.

وی خاطرنشان کرد: اسلام از بدو همسریابی و انتخاب همسر تا تولیدمثل و فرزندآوری، کودکی، نوجوانی، جوانی و ورود به جامعه برنامه دارد و من فکر نمی‌کنم در دنیا هیچ مکتبی به اندازه اسلام برنامه‌ریزی برای تقویت هویت افراد و جامعه داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: حاکمیت در تلاش است که این انطباق هرچه بیشتر تقویت شده و تطبیق پیدا کند اما موانع و مسائل داخلی و خارجی مانع از اجرای این مسائل است.

وی اضافه کرد: از این رو موانعی با عنوان آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی موجود هستند که بخشی از آن‌ها داخلی است، با واکاوی مسائل می‌بینیم که این آسیب‌ها به نوع برنامه‌ریزی، بحث مدیریتی و تأمین منابع بازمی‌گردد.

سالک با بیان اینکه بخشی از موانع در دستگاه‌های بیرون کشور از جمله استفاده از ابزار رشد تکنولوژی، ماهواره‌ها، سایت‌ها و اینترنت است، بیان کرد: در این راستا دشمنان تلاش می‌کنند جامعه ما را از اندیشه‌های اسلامی جدا کنند.

وی با بیان اینکه شناخت ابزارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: باید از ابزارهای رشد تکنولوژی استفاده کنیم و فرهنگ اسلام ناب محمدی را به دورترین نقاط دنیا برسانیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ما با ابزاری به نام رشد تکنولوژی دعوا نداریم، افزود: ما موافق این ابزار هستیم، بنابراین ما با این ابزار در جهت توحید و ولایت حرکت می‌کنیم ولی دشمن نقطه مقابل این مسئله بازی می‌کند.

وی به راه مقابله با آسیب‌های فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: شورایعالی فضای مجازی مسئولیت مستقیم در این راستا دارد که به ریاست رئیس جمهور این جلسات تشکیل می‌شود، همچنین شورایعالی فضای مجازی دارای کمیته‌های امنیت فضای مجازی است که به صورت مداوم این مسائل رصد می‌شود.

سالک به دستور اکید مقام معظم رهبری درخصوص تشکیل بانک اطلاعاتی برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی اشاره و بیان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی مهم‌ترین مسئله برای مقابله با آسیب‌های فرهنگی است.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.