سرویس: اخبار شهرستان ۰۳:۵۲ - جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶

فرمانده قرارگاه سيدالشهدا در یادواره هزار شهید شرق اصفهان:

معیار بودن در «خط امام(ره)» یعنی تابعیت از ولایت و رهبری / ایران الگوی مقاومت در جهان است

فرمانده قرارگاه منطقه ای حضرت سید الشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه، گفت: در رابطه با موشک ها و قدرت دفاعی با هیچ کسی مذاکره یا حرفی ندرایم.

به گزارش اصفهان شرق، سردار جواد استکی در یادواره سرداران، فرماندهان و هزار شهید شرق شهرستان اصفهان در هرند تقدیم هزار شهید را برگ زرین برای شرق اصفهان دانست و افزود: همه کسانی که به هر نحوی از شرق اصفهان در صحنه دفاع مقدس حاضر شده و جانفشانی کرده اند باید قدردانی کرد و قطعا تقدیم این تعداد شهید از منطقه شرق اصفهان، برگ زرینی برای این خطه از استان اصفهان است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای حضرت سید الشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه، با بیان این جمله از زبان سردمداران استکبار جهانی در رابطه با انقلاب اسلامی اظهار کرد: استکبار، انقلاب اسلامی ایران را زلزله سیاسی برای جهان اعلام کرد و این یعنی پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره)، جهانی را که به سمت دو قطبی شدن در حرکت بود، به لحاظ سیاسی تکان داد.

وی با اشاره به بیانات گهربار رهبر انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب هایی که در شرق و غرب به وجود آمد بعد از مدتی به دلیل نداشتن هدف از دست رفت ولی به گفته رهبر فرزانه ایران، انقلاب اسلامی در تاریخ جهان نمود نداشت و هر روز شاهد پیشرفت و تکامل این انقلاب در عرصه های مختلف هستیم.

سردار استکی گفت: ابرقدرت جهانی به دلیل در خطر افتادن منافعش از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون بر علیه کشور ما برخواسته و در این رابطه کودتای نوژه، ماجرای طبس و بحران آفرینی برای ایران را در راس کار خود قرار داده است و در دوران دفاع مقدس حمایت استکبار از صدام برای همه مشهود شد.

وی با بیان اینکه جنایات داعش در منطقه شباهت بسیاری با ددمنشی ضد انقلاب در غرب کشور داشت، اذعان کرد: ضد انقلاب در غرب کشور با حمایت همه جانبه استکبار در جدایی قسمتی از کشور ایران، تحلیل نیروی نظامی و براندازی نظام اسلامی، به روی کار آمد و جنایات بسیاری را بر مردم مظلوم، بسیجیان و پاسداران روا داشت و این دقیقا مشابه با کاری بود که داعش در کشورهای عربی منطقه به نام خودش به ثبت رساند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای سید الشهدا(ع) افزود: بنی صدر در طول دوره ریاست جمهوری اش با تفکر غربی خود، در صدد مذاکره با دشمن بود و همه انی توطئه ها به دلیل این بود که انقلاب اسلامی در نطفه خفه شود.

وی با تاکید بر اینکه دشمن در این زمان با نشان دادن مسیر انحرافی سعی در فریب کشور است، گفت: به سبب شناخت عمق فتنه دشمن این نکته را باید یادآور شد که ۵ هزار شهید از ۲۳ هزار شهید استان اصفهان، شهدای مبارزه با ضد انقلاب بودند و این نشان دهنده عمل بی رحمانه ضد انقلاب در غرب کشور بود که با جان فشانی سربازان امام خمینی(ره) خنثی شد.

سردار استکی با بیان اینکه جوانان کشور، بهانه جو نبودند، تاکید کرد:‌ نزدیک به چهل سال است جوانان رشید کشور ما در همه صحنه ها حاضر و با گذشت از جان خود فرهنگ شهادت را به کشور ها ی دیگر صادر کرده و نمونه تاسی گرفتن از این فرهنگ در لبنان و سوریه قابل مشاهده است.

وی افزود: محاسبات بنی صدر در واگزاری زمین کشور به طرف عراقی و گرفتن زمان خلاصه می شد و دیدیم که برای بازپس گیری این قطعه زمین کوچک، جوانان رشید و مقتدر ما هفت سال جنگیدند و سرانجام پایان جنگ با رسوای استکبار پایان یافت.

فرمانده قرارگاه منطقه ای سید الشهدا(ع)، در گیر کردن ارتش به تنهایی در خط مقدم و ندادن سلاح و امکانات به سپاه و بسیج و نیروهای مردمی را از دیگر اقدامات بنی صدر عنوان کرد.

وی با اشاره به سه راهبرد آمریکا بر علیه کشور ایران خاطرنشان کرد: معامله و مذاکره با ایران، راهبرد فشار و تحریم و همچنین راه اندازی جنگ نیابتی درون کشور از اهداف اصلی دشمن برای رسیدن به ایران بود که به همت مدافعان حرم و حضور به موقع و آگاهانه در عراق و سوریه، مکر استکبار فروپاشید.
سردار استکی با تاکید بر اینکه نباید نسبت به توطئه دشمن بی تفاوت بود، اظهار کرد: با وجودی که امروز داعش از جغرافیا برچیده شد ولی دشمن در همه زمان ها به دنبال توطئه است و راهبرد گزینه نظامی، تحریم اقتصادی، تهدید مردم و تحریم فرهنگی را در نظر می پروراند که باید در این خصوص آگاه بخشی خوبی در یادواره ها به انجام رساند.

وی ایران هراسی را یکی دیگر از راهکارهای دشمن معرفی کرد و گفت: زمانی که دشمن از کشور ایران شکست سختی را متحمل شد، زمینه شروع ایران هراسی و شیعه هراسی را ترویج داد زیرا دشمن نمی خوهد ایران در جهان به عنوان الگو معرفی شود ولی با پایداری و استقامت رزمندگان مدافع حرم، امروز ایران الگوی مقاومت در جهان است.

فرمانده قرارگاه منطقه ای حضرت سید الشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه، با اشاره به اینکه بسیجی باید به دو سلاح بصیرت و دشمن شناسی مجهز باشد، خاطرنشان کرد: به کسانی که می گوید من در خط امام هستم باید گفت که امروز کسانی در خط امام در حرکت هستند که تابع ولایت و رهبری باشند.

وی با اشاره به قدرت موشکی کشور گفت: قدرت موشکی از فکر، ایده، ابتکار و خلاقیت بومی سازی شده است و تا عمق تهدیدات نفوذ پذیر است و در این خصوص این نکته را باید مد نظر قرار داد که در رابطه با توان موشکی و قدرت دفاعی با کسی مذاکره یا حرفی نداریم.

انتهای پیام/ اصفهان شرق

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.