اصفهان شرق

دشمن به دنبال کاهش اعتماد مردم به نظام است/ مسؤولی که باعث ناامیدی مردم شود در پازل دشمن بازی می‌کند

کدخبر: 152716
۱۳۹۶/۰۹/۰۸ در ساعت ۰۸:۰۰

به گزارش اصفهان شرق، داوود گودرزیدر همایش دانشجویان جوان دانشگاه مالک اشتر شاهین‌شهر، اظهار کرد: دشمنان کشور با هدف قرار دادن مهم‌ترین مؤلفه اقتدار کشور، به دنبال سست کردن رابطه مردم با نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی پس از شکست در فتنه سال 88 دریافتند که به هر صورت باید مردم را به‌نظام جمهوری اسلامی بدبین و دلسرد کنند، آنان با اجرای انواع تحریم‌های اقتصادی درصدد سخت کردن زندگی بر ملت ایران هستند.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: جبهه استکبار، به‌ موازات اعمال تحریم‌های اقتصادی، طرح‌های نفوذ فرهنگی را نیز در دست اجرا دارد، به این صورت که با نفوذ در باورهای مردم، به دنبال تغییر مدل دین‌داری ملت ایران و تبدیل اسلام به‌ عنوان دین فردی هستند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه دانشجویی در مقابل توطئه دشمنان در تضعیف رابطه مردم با نظام به‌ عنوان عامل اصلی اقتدار کشور، رفتارهای درست را باید از مسؤولان مطالبه کند؛ قابل پیش‌بینی بودن رفتار، صداقت و شفافیت در گفتار و کردار مسؤولان، یکی از راه‌های شکست توطئه تفرقه بین مردم و نظام است.

گودرزی در این خصوص به نمونه‌ای اشاره و بیان کرد: وقتی مردم می‌بینند در برخی از مبادلات تجاری و اقتصادی کشور رانت‌خواری و فساد اقتصادی وجود دارد، اعتمادشان به‌ نظام جمهوری اسلامی کم می‌شود، بنابراین هر مسؤولی که با غیر شفاف عمل کردن رفتار مدیریتی خود باعث ناامیدی مردم از نظام اسلامی ایران شود خواسته یا ناخواسته در پازل دشمن بازی می‌کند.

وی با تبیین مؤلفه‌های انقلابی بودن از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت: از نگاه مقام معظم رهبری هرکسی که قانون اساسی کشور و ولایت‌فقیه را قبول دارد و حاضر است برای حفظ آرمان‌های نظام اسلامی هم چون استقلال خواهی، کرامت و حفاظت از ارزش‌های اسلامی تلاش کند، آن فرد «یک انقلابی» است.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: برخی از احزاب و جناح‌های سیاسی به جای آنکه با هم‌افزایی، اقتصاد و فرهنگ کشور را پویا کنند، به دوقطبی‌های کاذب سیاسی روی آورده و سرمایه‌های ملی و انرژی‌های جوانان را برای پیشرفت کشور به هدر داده‌اند.

وی در ادامه به مؤلفه دیگر اقتدار ملی اشاره و تصریح کرد: با ادامه رشد شتابان علمی کشور، استحکام درونی اقتصاد، افزایش قدرت دفاعی و تربیت عناصر جوان نظامی، تقویت سرمایه‌های فرهنگی، تقویت ایمان حیا و اخلاق در بین جوانان و داشتن روحیه جهادی در بین آنان، توطئه‌های دشمنان برای تضعیف رابطه بین مردم و نظام جمهوری اسلامی شکست خواهد خورد.

گودرزی تاکید کرد: تضعیف ایمان و حیا در بین جوانان از مؤلفه‌های تضعیف اقتدار ملی است و در مقابل آن برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی  و برپایی افطاری‌های جوانان به تقویت اقتدار ملی کمک می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران توانست با مجاهدت مدافعان حرم همچون امثال شهید محسن حججی و فرماندهی سردار حاج قاسم سلیمانی فتنه داعش را در منطقه غرب آسیا  در بخش نظامی به شکست کامل مبدل کند، پس به‌یقین در شکست توطئه‌های دشمنان در تضعیف اعتماد مردم به‌ نظام جمهوری اسلامی هم موفق خواهد شد.

انتهای پیام/فارس