سرویس: غیر تولیدی ۰۸:۰۰ - پنج شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶

سردار سنایی‌راد:

سرویس های جاسوسی ۸۶ کشور، داعش را پشتیبانی می کردند

معاون سیاسی سپاه گفت: سرویس‌های جاسوسی ۸۶ کشور داعش را پشتیبانی می‌کردند و با توجه به این موضوع در روزهای پایانی جنگ در عراق و سوریه، بسیاری از مزدوران داعش را به خارج از مناطق درگیری انتقال دادند.

به گزارش اصفهان شرق، سردار «رسول سنایی‌راد» معاون سیاسی سپاه درباره تحولات بعد از پیروزی جبهه مقاومت بر داعش، اظهار داشت: آنچه مسلم است پیروزی اخیر که در عرصه نظامی روی داد، پیروزی است که نصیب جهان اسلام شد؛ البته پیش از این کارشناسان آمریکایی مانند «کسینجر» عنوان کرده بودند که شکست داعش، پیروزی ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه هرچند داعش به لحاظ نظامی در عراق و سوریه شکست خورده اما ممکن است در عرصه‌های دیگری مانند عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی همچنان به فعالیت خود ادامه دهد، افزود: البته داعش طی این چند سالی که در عراق و سوریه شهرهایی را اشغال کرده بود، علاوه بر تحمیل جنایات و وحشی‌گری‌های بسیار زیادی علیه مردم مناطق تحت اشغال خود، ویرانی‌ها و خسارات مادی و معنوی بسیاری را هم در جغرافیای این مناطق اشغالی به وجود آورد.

سردار سنایی‌راد ادامه داد: لذا این گونه اقدامات داعش شناختی از ماهیت واقعی خود را برای دیگران به وجود آورده که می‌تواند به ریشه کنی این جریان در لایه‌های مختلف منجر شود؛ پس مهم شکستن ابهت پوشالی این جریان در عراق و سوریه بود.

وی در ادامه گفت: با این حال باید از آمادگی لازم برای مقابله با بازماندگان این گروه که احتمال بازسازی و انسجام مجدد آن‌ها در منطقه می‌رود، برخوردار باشیم زیرا یکی از تاکتیک‌های داعش در روزهای پایانی جنگ در سوریه و عراق، حفظ نیروی انسانی در برابر تهاجم رزمندگان جبهه مقاومت بود.

معاون سیاسی سپاه تصریح کرد: احتمال دیگری که در این رابطه می‌رود این است که شاید مزدوران باقی مانده از این گروه تروریستی، در بازی‌های منطقه‌ای جبهه آمریکایی ـ عبری ـ عربی بکارگیری شوند و بنا برآنچه که توسط کارشناسان مصری عنوان شده، مصر و لیبی می‌تواند مقصد بعدی باقی مانده‌های داعش باشد.

وی تاکید کرد: سرویس‌های جاسوسی ۸۶ کشور داعش را پشتیبانی می‌کردند و با توجه به این موضوع در روزهای پایانی جنگ در عراق و سوریه، بسیاری از مزدوران داعش را به خارج از مناطق درگیری انتقال دادند؛ امروز شاهد این هستیم که حامیان داعش به دنبال اجرای سناریوی ایجاد تنش و یا تداوم تنش در منطقه هستند که علت آن هم وجود احساس شکست و نگرانی در میان آن ها از بابت نفوذ معنوی ایران و مقاومت اسلامی در منطقه است.

سردار سنایی‌راد در ادامه با بیان اینکه اروپایی‌ها باید از بابت شکست داعش در عراق و سوریه از ایران و جبهه مقاومت تشکر کنند، بیان داشت: یکی از اهداف شکل دادن داعش در منطقه ضربه زدن به مقاومت اسلامی و ایران بود اما با شکست داعش زمینه نفوذ مقاومت در منطقه ایجاد شد.

وی همچنین عنوان کرد: در این رابطه سناریوی استعفای حریری از نخست وزیری لبنان و مطرح کردن خطر نفوذ منطقه‌ای و نیز توان موشکی ایران در آستانه شکست داعش معنی‌دار به نظر می‌آید؛ لذا ممکن است در روزهای آینده شاهد دامن زدن بر چنین ادعاهایی باشیم پس ضرورت ایجاب می‌کند آماده رویارویی با چنین موضوعاتی باشیم.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه داعش در روزهای پایانی جنگ تاکتیک بازگشت به صحرا را دنبال می‌کرد، اظهار داشت: البته در روزهای مورد اشاره بعضی از سرکرده‌های داعش توسط بالگردهای آمریکایی از منطقه خارج شدند چون افرادی در میان آنها وجود داشت که اگر دستگیر می‌شدند، برای آمریکا آبروریزی در پی داشت.

وی سپس در یادآوری مجدد گفت: در شرایطی که سناریوی تنش در منطقه از سوی آمریکایی‌ها دنبال می‌شود، بعضی‌ها پیش بینی می‌کنند احتمال دارد منطقه بعدی فعالیت داعش، «عرسال» در جنوب سوریه و یا حتی افغانستان باشد؛ این در حالی است که داعش به جهت شکست نظامی که از جبهه مقاومت متحمل شد، اعتماد به نفس از آن‌ها سلب شده است.

سردار سنایی‌راد همچنین بیان داشت: داعش در مدتی که سرزمین‌های عراق و سوریه را در اشغال داشت برای مقابله با جبهه مقاومت حدود شش هزار اقدام انتحاری علیه مردم و رزمندگان جبهه مقاومت انجام داد اما با این قبیل اقدامات هم نتوانست مانع پیروزی جبهه مقاومت شود.

انتهای پیام/میزان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.