سرویس: اجتماعی ۱۸:۰۲ - دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶

براساس اعلام محیط زیست اصفهان

آلاینده‌ها همچنان در آسمان اصفهان جولان می‌دهد

مرکز پایش کیفی هوای اداره‌‌کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم را “ناسالم” اعلام کرد.

به گزارش اصفهان شرق، براساس اعلام این مرکز میانگین شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های میدان احمدآباد اصفهان ۱۴۵، بلوار دانشگاه ۱۴۲، خیابان پروین ۱۳۷، خیابان رودکی ۱۲۱، میدان امام حسین(ع) ۱۵۲، بزرگراه خرازی ۱۲۹ ثبت شده است.

براساس شاخص‌های اعلام شده وضعیت کیفیت هوا در میدان امام حسین (ع) در حال حاضر قرمز و برای عموم مردم ناسالم است.

براساس این گزارش میانگین شاخص کیفیت هوا در شهر اصفهان ۱۳۸ است و به این ترتیب بر شدت حضور آلاینده‌ها در هوای اصفهان افزوده شده و هوای این شهر در وضعیت ناسالم به سر می‌برد.

همچنین وضعیت کیفی هوا در سایر شهرهای استان اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم بر حسب شاخص کیفی هوا (AQI)، در شهرستان خمینی شهر ۱۱۷ گزارش شده است  و به این ترتیب این شهرستان آلوده‌ترین شهرستان استان براساس شاخص‌های اعلام شده است.

به گزارش تسنیم شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچکتر از ۲٫۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.