سرویس: سیاسی » بین الملل ۱۰:۴۵ - یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

وب‌سایت «اینترسپت» منتشر کرد؛

شورای امنیت نقش ایران در حمله موشکی به فرودگاه عربستان را رد کرد

وب‌سایت اینترسپت در گزارشی نوشت که به سند محرمانه‌ای از شورای امنیت سازمان ملل دست‌یافته که نشان می‌دهد ادعای عربستان سعودی مبنی بر نقش ایران در حمله موشکی اخیر به فرودگاه شهر ریاض از خاک یمن را رد می‌کند.

به گزارش اصفهان شرق، وب‌سایت «اینترسپت» در مطلبی با استناد به یک سند محرمانه شورای امنیت نوشت که ادعای عربستان سعودی مبنی بر نقش ایران در حمله موشکی اخیر به فرودگاه بین‌المللی ریاض بی‌پایه و اساس است.

یگان‌های موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز ۱۳ آبان یک فروند موشک از نوع «بُرکان ۲ اچ» به فرودگاه بین‌المللی ملک خالد واقع در شهر ریاض، پایتخت عربستان شلیک کردند.

ائتلاف سعودی به سرکردگی عربستان و همچنین دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بلافاصله ایران را متهم به تجهیز نیروهای مردمی یمن با موشکهای بالستیک شدند.

وب‌سایت «اینترسپت» اخیرا در گزارشی نوشته به سند محرمانه‌ای دست‌یافته که نشان می‌دهد هیئتی از کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل در تاریخ ۱۰ نوامبر نامه‌ محرمانه‌ای به دیپلمات‎های ارشد سازمان ملل ارسال کرده‌ که در آن تأکید شده تاکنون هیچ شاهد و مدرکی درخصوص ادعای عربستان مبنی بر نقش  ایران در حمله موشکی به فرودگاه این کشور به دست نیامده‌ است.

انتهای پیام/میزان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.