سرویس: اجتماعی ۰۹:۳۰ - پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان:

بالای ۲۰ درصد تحصیلکرده‌های اصفهان بیکار هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: بالای ۲۰ درصد تحصیلکرده‌های اصفهان بیکار هستند و این یعنی نرخ بیکاری در این قشر هشت دهم درصد از متوسط کشوری بالاتر است.

به گزارش اصفهان شرق، محسن نیرومند اظهار داشت: جمعیت استان حدود پنج میلیون و ۱۲۰ هزار نفر و نرخ بیکاری در استان اصفهان ۱۴ درصد است که از متوسط کشوری یعنی ۱۱.۷ درصد، بالاتر هستیم.

وی گفت: استان اصفهان یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمه شده دارد که بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر بیمه شده اجباری هستند که با احتساب ۲۰۰ هزار بازنشسته، ۶۴ درصد جمعیت استان کارگری است و بنابراین استانی کاملا کارگری و با توجه به شاخص‌ها کاملا صنعتی هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: نرخ بیکاری تحصیل‌کرده‌ها در استان اصفهان، هشت دهم درصد از متوسط کشوری بالاتر و برابر با ۲۰.۸ درصد است.

وی بیان داشت: نرخ بیکاری استان اصفهان در تابستان ۹۶ نسبت به تابستان سال گذشته ۳.۴ درصد کاهش داشته و این درحالی است که این نسبت در کل کشور، یک درصد کاهش یافته است که مدیون برنامه‌های اشتغال‌زایی در دولت هستیم.

نیرومند با بیان اینکه تمام تلاش ما کاهش نرخ بیکاری است تصریح کرد: سهم طرح کارورزی چهار هزار و ۱۲۵ نفر است که آن را بین شهرستان‌ها توزیع کردیم.

وی افزود: با وجود بحث مشکل نرم‌افزاری به وجود آمده ۱۱۰ قرارداد بیشتر نتوانستیم منعقد کنیم با این حال رتبه دوم کشوری در اجرای این طرح داریم و امیدواریم این رشد تصاعدی باشد تا بتوانیم این طرح را تکمیل کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه ثبت نام این طرح در شهرستان گلپایگان ۷۴ و در شهرستان خوانسار ۲۶ مورد است، ادامه داد: اعتبار مشاغل خانگی، ۵۴ میلیارد تومان است که رشد چند برابری نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی ابراز داشت: در مجموع ۲۳۳ میلیارد تومان در بخش مشاغل خانگی هزینه شده است که در سال گذشته ۹۰ درصد اعتبار مشاغل خانگی به پشتیبان‌ها با هدف اشتغال بیشتر پرداخت شده است.

نیرومند بیان داشت: در طرح تکاپو، یک برنامه ۵۳ هزارتایی پیش‌بینی شد که با تکلیف استاندار و با هدف نزدیک شدن به نرخ کشور، یک برنامه ۹۰ هزارتایی پیش بینی و میان شهرستان ها توزیع شد.

انتهای پیام/مهر

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.