سرویس: اجتماعی » حوادث ۲۳:۰۶ - جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی اصفهان خبر داد:

نجات دو نوجوان 15 و 17 ساله در کوه نخودی

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی اصفهان گفت:دونوجوان براثر گیر کردن در ارتفاعات کوه نخودی واقع در جنب بزرگراه شرق اصفهان از سوی تیم امداد و نجات آتش نشانی اصفهان نجات پیدا کردند.

به گزارش اصفهان شرق، در ساعت 9:52 دقیقه صبح امروز در تماس تلفنی به سامانه 125 گیر کردن دو نوجوان در ارتفاعات کوه نخودی واقع در جنب بزرگراه شرق اطلاع داده شد که بلافاصله ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اکیپ تخصصی امداد و نجات کوهستان را به محل حادثه اعزام کرد.

محمد شریعتی مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در خصوص این حادثه اظهار کرد: حادثه مذکور که گیرکردن دو نوجوان 15 و 17 ساله در ارتفاعات کوه نخودی و به دلیل ناآشنا بودن با مسیر کوه در منطقه‌ای گیرکرده بودند که نه امکان صعود بیشتر و نه امکان فرود را داشتند و با توجه به موقعیت قرارگیری احتمال سقوط دو نوجوان وجود داشت که خوشبختانه و بدون تلاشی که منجر به حادثه شود با سامانه 125 تماس گرفته و موقعیت و وضعیت خود را به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اطلاع دادند.

وی در ادامه افزود: با توجه به موقعیت دو نوجوان، اکیپ تخصصی امداد و نجات در ارتفاع با رعایت کامل موارد ایمنی و با تهیه چندین کارگاه متعدد و با استفاده از تجهیزات تخصصی عملیات در ارتفاع توانستند از سمت بالا و با فرود در موقعیت آن‌ها قرار گیرند و دو نوجوان را پس از سه ساعت تلاش سالم و با موفقیت به پایین کوه انتقال دهند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در پایان ضمن تأکید بر لزوم آشنایی فنون کوهنوردی به مراجعه‌کنندگان به ورزش و تفریح کوهنوردی حرفه‌ای عنوان کرد: لازم است بهترین مسیر صعود و فرود از قبل مشخص شود و قرارگیری در موقعیت‌های خطرناک در کوه می‌تواند حوادث ناگواری را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.