سرویس: اجتماعی ۱۰:۴۵ - پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی اصفهان مطرح کرد:

تدوین سند راهبردی مبارزه با آسیب‌های فضای مجازی با همکاری پلیس اصفهان

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از تدوین سند راهبردی مبارزه با آسیب‌های فضای مجازی به منظور ارتقای سطح آگاهی جوانان و نوجوانان از خطرات و تهدیدهای این فضا با همکاری پلیس خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق، سرهنگ جهانگیر کریمی در حاشیه هفدهمین جلسه شورای پیشگیری از حوادث اجتماعی استان اصفهان اظهار داشت: در این جلسه نمایندگانی از دستگاه های مسؤول در حوزه فضای مجازی از جمله آموزش و پرورش، صدا و سیما، استانداری اصفهان، هلال احمر، بهزیستی، اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین نمایندگان پلیس های تخصصی فرماندهی انتظامی استان حضور داشتند.

وی افزود: فضای مجازی و آسیب‌های حاصل از آن در حال حاضر به عنوان یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی قرار گرفته و ابعاد آسیب‌های این موضوع لازم می‌دارد که تمام دستگاه‌ها در کنار نیروی انتظامی به وظیفه خود عمل کرده و جامعه و به ویژه قشر جوان و نوجوان را از این مضرات دور نگاه دارند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: آمارهای رسمی نشان می‌دهد که ارتکاب جرم در فضای مجازی در حال افزایش است و آسیب‌های زیادی از این فضا، متوجه جوانان و نوجوان است.

وی با اشاره به جمعیت 47 میلیونی کاربران فضای مجازی در کشور اظهار داشت: 20 میلیون از این 47 میلیون نفر را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند و این بر حساسیت امر می ‌فزاید.

سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی دقیق و به موقع، افزایش سواد رسانه‌ای دانش‌آموزان و تولید محتوای جایگزین برای جوانان و نوجوانان از جمله اقداماتی است که می‌توان در این موضوع انجام داد و مهم‌تر از همه، هماهنگی دستگاه‌ها سبب تسهیل این امور می‌شود.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.