سرویس: اخبار شهرستان ۲۲:۵۵ - جمعه ۰۵ آبان ۱۳۹۶

در منطقه جرقویه علیا؛

کارگاه آموزش و پرورش محصولات کشاورزی و دامی با هدف توسعه اقتصاد مقاومتی برگزار شد

شفیعی کارشناس جهاد کشاورزی جرقویه علیا گفت: هدف تشکیل این کارگاه ها ایجاد اشتغال و درآمد زایی، هدایت و آشنایی شرکت کنندگان با اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش اصفهان شرق، با توجه به کمبود نزولات جوی و کاهش ذخایر آب های زیرزمینی و گرم و خشک بودن اقلیم منطقه جرقویه علیا، باید نسبت به کاشت محصولات کم آب توجه شود و یکی از محصولاتی که با این اقلیم سازگاری خوبی دارد کاشت زعفران، انار و پسته است و در همین راستا با همکاری جهاد کشاورزی و حوزه بسیج نرجس خاتون جرقویه علیا، عصر امروز کارگاه های آموزشی برای بانوان برگزار شد.

کارشناس جهاد کشاورزی در حاشیه این مراسم با اشاره کوتاه به اهداف کلاس گفت: آشنایی اعضا با کاشت، داشت و برداشت زعفران در زمینه ایجاد اشتغال و درآمدزایی، آشنایی و هدایت اعضا با اقتصاد مقاومتی، اهداء گواهی آموزشی به شرکت‌کنندگان در دوره و هدایت آنها برای استفاده از وام‌های اقتصاد مقاومتی از اهداف اصلی این دوره کلاس ها بوده است.

مهدی شفیعی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در بخش دامپروری اظهار کرد: از جمله اقدامات علمی برای افزایش تولیدات و بهره‌وری در این بخش استفاده از نژادهای خاص و اصلاح شده است و باید با آهی در این رابطه گام برداشت.

کلاس های زیر به صورت دوره ای در بخش برگزار می شود:

در بخش محصولات کشاورزی کارگاه آموزشی پرورش درختان انار دو دوره در شهر حسن آباد و روستای مالواجرد

پرورش قارچ یک دوره در روستای کمال آباد. پرورش زعفران یک دوره در روستای کمال آباد

شایان ذکر است در این دوره ها ۱۵۰ نفر شرکت کردند که برای آنها گواهینامه صادر خواهد شد.

انتهای پیام/ اصفهان شرق

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.