سرویس: اجتماعی ۱۳:۰۹ - سه شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۶

شرکت مخابرات ایران اعلام کرد

تامین نیازهای ارتباطی مراسم اربعین

شرکت مخابرات ایران از تامین نیازهای ارتباطی مراسم اربعین و تدارک اقدامات رفاهی زائران کربلای معلی خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق، شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که با توجه به افزایش بار ترافیک ارتباطی و به منظور بهبود خدمات رسانی در حوزه های ثابت و سیار، اقدامات مربوط به ارتقاء پوشش شبکه و افزایش ظرفیت شبکه انتقال و دیتا در مسیر حرکت زائرین اربعین را به انجام رسانده است.

محمدرضا بیدخام سخنگوی شرکت مخابرات ایران با تشریح اقدامات مخابرات برای تسهیل ارتباطات اربعین حسینی، تشریح کرد: این شرکت به روال سالیان گذشته، با توجه به حضور گسترده زائرین ایرانی در کربلای معلی و مسیرهای منتهی به مرزهای شلمچه، چزابه، مهران و خسروی، تامین پوشش ارتباطی در تمام مناطق را انجام داده است. همچنین ارتقاء پوشش شبکه و نصب آنتن با همکاری مخابرات های مناطق کرمانشاه، خوزستان و ایلام و همکاری همراه اول صورت پذیرفته است.
وی افزود: توسعه مرکز تلفن خسروی به میزان ۵۰۰ شماره، ایجاد مسیر جدید فیبر نوری از قصر شیرین تا مرز خسروی و افزایش ظرفیت شبکه انتقال و دیتا از ۱G به ۱۰G در قصر شیرین از اهم اقدامات انجام شده شرکت مخابرات در بخش ایجاد تمهیدات لازم برای اربعین است.
بیدخام خاطرنشان کرد: در بحث اقدامات رفاهی و حوزه مسئولیت های اجتماعی ، تجهیز زائر سرای شهر مهران، توسط مخابرات منطقه ایلام انجام شده که آماده پذیرایی از  زائرین در ایام اربعین حسینی است.
وی افزود: با توجه به گشایش مرز خسروی در سال ۹۶، جهت حرکت وتردد زائرین، مخابرات منطقه کرمانشاه، با نصب، تقویت و ارتقای سایت های  منتهی به پایانه مرزی، ارتباط مخابراتی این مناطق را تقوقت کرده است.
بیدخام گفت: در پایانه مرز خسروی، ضمن تجهیز مهمانسراها، پوشش کامل با استفاده از ۱۰ سایت پرتابل (قابل حمل) و ارتقای سایت های موجود انجام شده است.
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران افزود: مخابرات منطقه خوزستان نیز علاوه بر تجهیز پایانه مرزی شلمچه و چزابه، تمام نیازهای ارتباطی دستگاه های خدمات رسانی را در این مناطق ، پیش بینی و پاسخ داده است.
وی اضافه کرد: توسط مخابرات منطقه خوزستان، دو موکب در پایانه های مرزی شلمچه و چزابه جهت رفاه حال زائرین اربعین حسینی ایجاد شده و علاوه بر اقدامات رفاهی ، همکاران جهت ارائه خدمات برخط به زوار در موکب ها استقرار پیدا کردند.
بیدخام افزود: مخابرات منطقه ایلام نیز  با نصب و راه اندازی وای فای موبایل در پایانه مرزی مهران و ایجاد  باجه خدمات مشتریان به صورت سیار، تامین کلیه ارتباطات تلفنی و اینترنت مورد نیاز دستگاههای خدمات رسان را به منظور تسهیل در امر صدور روادید زائران انجام داده است.
وی یادآور شد: در تمام مناطق مرزی استان ایلام ، خوزستان  و کرمانشاه ، برپایی ایستگاه های صلواتی، اختصاص پارکینگ و امکان اسکان زائرین کربلای معلی توسط مخابرات های مناطق پیش بینی شده است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: با همکاری طرف عراقی و توافقات صورت گرفته، سرویس تلفن های همگانی از ابتدای آبان ماه در خاک کشور عراق در اختیار زائرین قرار می گیرد.
وی افزود: در مورد نصب تجهیزات شرکت ایرانسل همکاری های لازم با این شرکت انجام شده و کلیه زیرساخت های ارتباطی مورد نیاز برای اپراتورهای مختلف فراهم شده است.
انتهای پیام/گرداب

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.