سرویس: اجتماعی 13:10 - یکشنبه 30 مهر 1396

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید

اربعین امسال نایب شهدا باشید/ اجرای طرح «نایب شهید» در اربعین

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه شهدای گران‌قدر پیوند ناگسستنی با سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) دارند و در مسیر نهضت عاشورا حرکت کرده‌اند طرح «نایب شهید» به صورت داوطلبانه در اربعین امسال اجرا خواهد شد.

به گزارش اصفهان شرق، سید علی قریشی ضمن اشاره به نزدیک شدن به اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین امام حسین(ع) فرصت مناسبی است که به برکت امام حسین(ع) ایجاد شده است و راهپیمایی بزرگ اربعین عنایتی الهی بوده که در شرایط فعلی در اختیار مسلمانان جهان قرار گرفته است.

وی افزود: ملت بزرگوار ایران باید از اربعین در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نهایت استفاده را ببرد، با عنایت به اینکه زائران اربعین از مشهد شهیدان، محل شهادت شهدای دفاع مقدس عبور می‌کنند و با توجه به اینکه شهدای گران‌قدر پیوند ناگسستنی با سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) دارند و در مسیر نهضت عاشورا حرکت کرده‌اند طرح «نایب شهید» به صورت داوطلبانه در اربعین امسال اجرا خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: طبق این طرح هر زائر یک شهید را انتخاب می‌کند و در مسیر پیاده‌روی و زیارت مرقد مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) با معرفی حضرت امام حسین(ع) و یارانش و حماسه‌آفرینان دفاع مقدس به عالم با تمام همت خویش مروج فرهنگ ایثار و شهادت خواهد بود.

وی بیان داشت: در موکب‌هایی در ایران و عراق نمایندگان جمهوری اسلامی حضور دارند و فهرست شهدا را در اختیار دارند، افراد با مراجعه به این موکب‌ها نام یک شهید را انتخاب می‌کنند و به نیابت از این شهید به سفر اربعین می‌روند و در طول سفر سعی می‌کند مروج فرهنگ ایثارگری باشند.

قریشی در پایان عنوان کرد: مردم شهرهای مختلف نسبت به علاقه خود به هر شهید نام وی را انتخاب می‌کنند و به نیابت از این شهید سفر را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/فارس

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.