سرویس: سیاسی » بین الملل ۱۹:۰۰ - شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲

گزارش تایمز از سر بریدن سرباز سوری

روزنامه تایمز در گزارشی مصور به نقل از خبرنگار خود در سوریه، از سربریدن سرباز اسیر به دست عناصر وابسته به القاعده خبر داد.

به گزارش اصفهان شرق خبرنگار روزنامه تایمز در توصیف این اقدام عناصر مسلح گفت: اینگونه اقدامات وحشیانه فقط در قرون وسطی مشاهده می شد.
“پاتریک ویتی” خاطرنشان کرد: در روستای کفرغان در حلب عناصر القاعده مردم را برای مشاهده سربریدن یک سرباز سوری که در جریان عملیاتی به اسارت گرفته شده بود ، دعوت کردند.
وی افزود: به نظر می آید که جنگ در سوریه هر روز وحشیانه تر می شود زیرا اقدامات وحشیانه بسیاری از سوی عناصر مسلح و گروه های افراطی روی داده است. در بیشتر موارد این خشونتها رنگ و بوی طایفه ای دارد و عناصر مسلح مدعی هستند که از عقایدشان دفاع می کنند.
خبرنگار تایمز در خصوص سربریدن این سرباز اسیر گفت: عناصر گروه موسوم به “دولت اسلامی در عراق و شام” وابسته به القاعده سرباز جوانی را درحالیکه چشمانش را بسته بودند، به میدان آوردند. از درون احساس درد می کردم، ولی مجبور بودم که تحمل کنم زیرا من در حال ثبت وقایع هستم. چند بار در آستانه استفراغ بودم ولی خودم را کنترل کردم.
وی افزود: صحنه ای خشونت آمیز را مشاهده کردم ؛ با یک انسان به صورت غیر انسانی رفتار شد؛ او را که ترسیده و نگران بود مجبور کردند زانو بزند؛ این سرباز جوان بود و هنوز چیزی از زندگی ندیده بود، ولی او را در کمال خونسردی سر بریدند.
ویتی ادامه داد: هنگام اعدام و بریدن حنجره او، این جوان را به صورت مایل خواباندند و سه یا چهار نفر از عناصر مسلح دستها و پاهای او را گرفته بودند. او تلاش کرد که گردنش را نبرند، ولی آنها قویتر بودند .. سر او را در دست گرفته و بلند کردند و به هلهله پرداختند.
ویتی گفت: به عنوان یک انسان دوست نداشتم این صحنه را ببینم، ولی به عنوان روزنامه نگار، من دوربین در دست داشته و مسئولیت داشتم. من مسئول هستم آنچه را که در آن روز دیدم به همگان منتقل کنم تا همه از واقعیت این افراد آگاه شوند؛ ولی سعی می کنم صحنه هایی را که دیدم از ذهنم پاک کنم و دوباره آنها را یادآوری نکنم.

منبع: دانا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.