سرویس: اخبار شهرستان » جرقویه سفلی 10:21 - دوشنبه 26 اسفند 1392

امام جمعه شهر نصرآباد جرقویه سفلی:

تریبون به دستان، غیرت دینی را در مردم ترویج دهند

امام جمعه شهر نصر آباد جرقویه سفلی در رابطه با مهم خواندن بحث فرهنگی در جامعه گفت: می بایست با تلاش مسئولین فرهنگی در ترویج افکار دینی گام بر داریم تا فرهنگ الهی را جایگزین اعتقادات باطل کنیم.

به گزارش اصفهان شرق: چند سالی است که مقام معظم رهبری در بیانات گهر بارشان تاکید بسیار بر بحث فرهنگ در اوج ضد فرهنگ ها در جامعه داشته اند تاکید ایشان بر توجه به اصل تهاجم فرهنگی تا شبیخون فرهنگی همه و همه موید این مطلب بود که می بایست با جدیت و توان بالا و استفاده لازم از ظرفیت های موجود در کشور در راستای غلبه بر ضد فرهنگ ها گام بر داریم تا به یکباره ارزش های اسلامی به ضد ارزشها مبدل نشود و جوان پاک دیروز مان در گرداب غرب قربانی سر شکسته ی جبهه ی نرم دشمن قرار نگیرد.

بی توجهی به فرهنگ مد نظر مقام معظم رهبری آرام آرام همه را در بر می گیرد و این در حالی است که فقط شنونده باشیم و اقدامی در جهت تذکرات رهبر فرزانه انقلاب بر نداریم.
حجت الاسلام علیرضا فرهنگ در این راستا با اشاره به فرهنگ اسلام و دستورات اهل بیت و نمود آن در جامعه اسلامی ایران گفت: ریشه های فرهنگ اسلامی و پایبندی به دستورات الهی تا جایی بود که اثرات پیروی مردم را از امام خمینی(ه) تا پیروزی 57 رقم زد و این روحیه تا جایی ادامه یافت که 8 سال دفاع مقدس و روحیه شهادت را در مردان و عفت و حیا را در زنان کشور به وضوح سبب ساخت .

وی در ادامه با اشاره به ورود غرب در حوزه های فرهنگی کشور تصریح نمود: با ورود فرهنگ غرب از طریق مختلف از مرزهای جغرافیا تا فضای مجازی ضد ارزش هایی را در بین جوانان کشور باب کردند که آثار آن را در اخلاق، رفتار، کیفیت لباس و نوع نگاه افراد می شد، دید.

امام جمعه شهر نصرآباد جرقویه با اشاره به دغدغه های فرهنگی مقام ولایت و تذکرات ایشان به مسئولین ذیربط عنوان داشت: اگر ضد فرهنگ ها به جای دستورات دینی جایگزین شود مسلما به جای پیشرفت به عقب بر می گردیم و این که زبان ما اسلام و عقاید ما را بر گرفته از فرهنگ غرب باشد انحطاط بیش نیست.

وی با مهم خواندن نقش رسانه ها در ترویج فرهنگ اسلامی اظهار داشت: تریبون به دستان می بایست با ترویج فرهنگ الهی غیرت دینی مردم را بالا ببرند و در این راستا میبایست دغدغه های فرهنگی، مورد توجه بزرگان کشور قرار گیرد تا هر کس به راحتی به اصول اسلامی ما توهین نداشته باشد.

حجت الاسلام فرهنگ با اشاره به راهکارهای اصلی در این مسیر افزود: میبایست در راستای فرهنگ غنی اسلام و حکم فرما شدن آن در بین مردم جامعه ایمان را در درجه اول تقویت کنیم و هنرمندانه از ایمان مردم غافل نشویم و در این زمینه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا کنیم و بدانیم که مردم ما با زبان نرم متنبه می شوند.

وی با اشاره به فعالیت مسئولین و نهادها در راستای سلامتی جسم مردم در ایام نوروز تصریح کرد :آیا رسانه ها برای ایمان مردم در ایام نوروز و تقویت آن به اندازه ی توجه به سلامتی جسم آنها قدمی بر داشتند و این در حالی است که رسانه به راحتی می تواند با نشان دادن افکار الهی و فرهنگ اسلامی در قالب فیلم و سریال افکار را به سمت فرهنگ ناب اسلامی بکشاند.

امام جمعه شهر نصرآباد جرقویه علیا در پایان با توجه به آفات پیش روی جامعه گفت: حواسمان را جمع کنیم و از کسانی که در جامعه موثر هستند می خواهیم که اجازه ندهند اصول اسلامی در مطبوعات و قاب های دیگر کشور عادی جلوه کند و عزم را جزم کرده و از مرزهای عقیدتی مردم حمایت کنیم.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.