سرویس: اجتماعی ۱۶:۰۸ - یکشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۶

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران

نیاز به تامین پلاکت خون برای بیماران/ نذر خون از عاشورا تا اربعین برگزار می شود

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: به منظور تأمین نیاز خونی و پلاکت برای بیماران، نذر خون از عاشورا تا اربعین حسینی برگزار می‌شود.

به گزارش اصفهان شرق، علی‌اکبر پورفتح‌الله  گفت: نیاز به اهدای خون امری همیشگی و دائمی است و باید در همه ایام سال نسبت به تأمین خون و اجزای آن اقدام شود. بنابراین حضور مردم فارغ از مناسبت‌های خاص می‌تواند کمک مفیدی برای بهبودی و تأمین نیاز خونی بیماران باشد.

وی افزود: در جوامع انسانی به دلایل متعددی مصرف پلاکت خون رو به افزایش است همچنین با شناسایی بیشتر افراد مبتلا به نقص ایمنی و یا نواقص اکتسابی و ارثی، مصرف دارو‌های مشتق از پلاسما افزایش چشمگیری داشته است بنابراین سازمان انتقال خون متعهد است گلبول قرمز متراکم تازه با عمر کمتر از ده روز را برای بیماران تالاسمی تأمین کند و در بحث درمانی پشتیبان این افراد باشد.

پورفتح‌الله خاطرنشان کرد: کمک به افراد نیازمند به خون و اجزای آن با اقدام همه‌روزه و مداوم اهداکنندگان و مراجعه به مراکز انتقال خون ممکن می‌شود بر این اساس در ایام محرم و صفر به منظور ایجاد تعهد در عاشقان اباعبدالله‌الحسین (ع) نذر خون از عاشورا تا اربعین معرفی می‌شود.

وی عنوان کرد: به علت تقاضای بالای مردم به اهدای خون در ایام عاشورا تا اربعین، از متقاضیان تقاضا داریم نذر خود را به این روز‌ها موکول نکرده و به منظور تسریع در این امر و رسیدگی مناسب، در روز‌های باقیمانده تا عاشورا به مراکز سازمان انتقال خون مراجعه کنند.

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران اذعان داشت: به منظور ادای نذر خون در کشور نیاز به همکاری سازمان‌ها و ارگان‌هایی، چون مرکز امور مساجد، شهرداری، سازمان اوقاف و امور خیریه لازم است. امیدواریم این اقدام را در لیست فعالیت‌های عامل‌المنفعه و خودپسندانه قرار دهند.

انتهای پیام/میزان

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.