سرویس: اجتماعی ۱۳:۰۰ - یکشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۶

با تصویب شورای شهر اصفهان

بلیت متروی اصفهان تا نیمه مهرماه رایگان شد

به مناسبت آغاز سال تحصیلی و جهت تشویق و ترغیب شهروندان برای استفاده از مترو، بلیت متروی اصفهان پس از رأی‌گیری در شورای شهر در ۲ هفته ابتدای مهرماه رایگان شد.

به گزارش اصفهان شرق، به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تشویق و ترغیب شهروندان برای استفاده از مترو، لایحه دوفوریتی در خصوص رایگان شدن ۱۵ روزه بلیت متروی اصفهان با ۹ رأی موافق، ۲ رای ممتنع و ۲ رأی مخالف به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید.

علیرضا فاتحی مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان در خصوص این لایحه در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: تا روز پنجشنبه هفته گذشته تعداد مسافران مترو در اصفهان ۶ هزار مسافر بود که بهای بلیت برای جا‌به‌جایی هر مسافر ۵۰۰ تومان دریافت می‌شد.

وی افزود: از روز گذشته با افزایش زمان فعالیت متروی اصفهان که مقرر شد از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹:۳۰ برای نخستین بار صورت گیرد، تعداد مسافران آن به ۱۰ هزار و ۲۵۰ مسافر رسید که هدف از افزایش ساعات کاری مترو آشنایی بیشتر شهروندان برای برنامه‌ریزی بهتر جهت استفاده از آن بود تا فرزندان آن‌ها بتوانند با سیستم زمانی مشخص به مدارس بروند.

مدیرعامل شرکت مترو منطقه اصفهان گفت: با افزایش ساعات کاری متروی اصفهان، ترافیک مسیر شمال به جنوب این کلان‌شهر روانتر شده است؛ اگر شورای اسلامی شهر اصفهان برای دو هفته ابتدایی مهرماه مجوز دهد تا برای روان‌تر شدن ترافیک شهر اصفهان بلیت مترو رایگان شود، شهروندان برای استفاده از مترو ترغیب و تشویق خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فعالیت متروی اصفهان از ایستگاه قدس واقع در عاشق آباد خیابان امام خمینی(ره) تا میدان آزادی است و عملیات اجرایی خط دوم متروی اصفهان آغاز شده و ۲ ایستگاه آن به مناقصه رسیده است.

عباسعلی جوادی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به عنوان موافق لایحه دوفوریتی در خصوص رایگان شدن ۱۵ روزه بلیت متروی اصفهان عنوان کرد: به دلیل شلوغی و ترافیک دو هفته ابتدای مهرماه این طرح در روان‌سازی ترافیک شهری بسیار مؤثر است و ضرر چندانی هم متوجه شهرداری نخواهد شد.

انتهای پیام/خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.