سرویس: اخبار شهرستان ۱۷:۴۱ - دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶

عضو شورای تبیین مواضع دانشگاه پیام نور اصفهان:

کشتار مسلمانان میانمار در سکوت مدعیان حقوق بشر دردناک است

قدرتی عضو شورای تبیین مواضع دانشگاه پیام نور اصفهان گفت: مسلمانان میانمار در میان سکوت کشورهای مسلمان کشته می شوند و حقوق بشر در این رابطه در نظر گرفته نمی شود.

محمد جواد قدرتی در گفتگو با اصفهان شرق با محکوم کردن قتل مسلمانان میانمار گفت: چندین سال است که شاهد آزار و اذیت و کشتار مردم مسلمان میانمار توسط بوداییان افراطی کشور میانمار هستیم که این شکنجه ها و کشتار ها برنامه ریزی شده و پشتیبانی نیز می شوند و تنها علت شکنجه و کشتن مسلمان میانمار مسلمان بودنشان است.

عضو شورای تبیین مواضع دانشگاه پیام نور اصفهان اظهار کرد: روهینگیایی ها مسلمانانی هستند که در استان راخین در کشور میانمار با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و صد هزار نفر بزرگترین اقلیت تحت ظلم و ستم در سراسر جهان شناخته می شوند و در کشور اجدادی خود به عنوان بیگانه تلقی می شوند و از حداقل امکانات زندگی  نیز برخوردار نیستند.

وی تاکید کرد: چندین سال است که بودایی های افراطی به بهانه هایی به مسلمانان مظلوم و بی دفاع میانمار حمله میکنند و آنان را مورد ازار و اذیت و شکنجه قرار می دهند و کشور های حامی حقوق بشر هیچ اقدامی انجام ندادند همان کشور هایی که در خصوص کوچک ترین اتفاقات بیانیه ها میدادند اکنون سکوت پیشه کرده اند.

قدرتی افزود: بودایی ها احساس می کنند که آیین های توحیدی تبشیری به دنبال گسترش خود در سرزمین های دیگر هستند و فکر می کنند که اگر ادیان دیگر شیوه برخورد سرسختانه تری در پیش گرفته اند، آن‌ها نیز باید همین کار را کنند.

وی با بیان اینکه حقوق بشر در برابر کشتار بی رحمانه مسلمانان کجاست، تصریح کرد: مسلمانان میانمار در میان سکوت کشورهای مسلمان کشته می شوند و هیچ ملتی تاکنون این گونه در میان این همه خونسردی و سکوت بین المللی و بی خیالی دولت داخلی سرکوب نشده و بر اساس اطلاعات دریافتی گروه‌های تندرو بودای با حمایت دولت اتحادیه جمهوری میانمار، دسته دسته مسلمانان را قتل عام کرده، آتش می زنند به دریا می‌اندازند.

عضو شورای تبیین مواضع دانشگاه پیام نور اصفهان با اشاره به اینکه از طرفی متاسفانه کمترین موضع از سوی مجامع بین المللی نسبت به این نسل کشی مسلمانان در میانمار صورت گرفته و از موضع‌گیری آشکار درباره آن‌ها خودداری کرده است، خاطرنشان کرد: در حالی که خشونت‌ها علیه اقلیت مسلمان روهینگیا در میانمار در حال تشدید است، گزارش‌ها نشان می دهد که رژیم صهیونیستی یکی از تأمین‌کنندگان سلاح و مهمات برای ارتش میانمار است.

وی بیان کرد: همه ما دانشجویان با محکوم کردن نسل کشی کشور میانمار بر مسلمانان مظلوم، دعا می کنیم، مسلمانان مظلوم میانمار در کشور اجدادی خود بتوانند به راحتی و در آسایش زندگی کنند.

انتهای پیام/ غلامرضا قدرتی

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.