سرویس: غیر تولیدی ۱۸:۱۸ - دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶

مدیر دفتر صندوق بازنشستگی کشور در استان اصفهان:

تکریم واقعی بازنشستگان یعنی مشکل معیشتی و درمانی نداشته باشند/ بازنشستگان سومین چالش کشور هستند

مدیر دفتر صندوق بازنشستگی کشور در استان اصفهان گفت: از سال ۸۶ به بعد که قانون زودهنگام تصویب شد هزینه‌های صندوق بازنشستگی چند برابر شد، چالش صندوق بازنشستگی سومین چالش کشور پس از آب و محیط‌زیست است.

به گزارش اصفهان شرق، شهروز عبادی امروز در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه استانی که با ۴۵ دقیقه تأخیر آغاز شد، اظهار کرد: بعد از استان خراسان رضوی، استان اصفهان دومین استانی است که بازنشستگان را تحت پوشش قرار داده است، این صندوق ۱۰۰ هزار نفر را در استان تحت پوشش خود قرار داده که از این میزان ۸۰ درصد آن‌ها بازنشسته و ۲۰ درصد متوفی هستند.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد از این بازنشستگان را آقایان و ۳۰ درصد آن‌ها را خانم‌ها تشکیل داده‌اند، از سال ۸۳ هزینه‌ها بر درآمدها پیشی گرفت و از سال ۸۶ به بعد که قانون زودهنگام تصویب شد هزینه‌های صندوق بازنشستگی چند برابر شد، چالش صندوق بازنشستگی سومین چالش کشور پس از آب و محیط‌زیست است.

مدیر دفتر صندوق بازنشستگی کشور در استان اصفهان با بیان این که ۷۵درصد از هزینه‌های حقوق بازنشستگان توسط دولت پرداخت می‌شود، ۱۹ درصد از سود حاصله از شرکت‌های تحت پوشش صندوق تأمین و حقوق بازنشستگان آخر ماه پرداخت می‌شود.

وی میانگین حقوق بازنشستگان را یک میلیون ۷۵۰ هزار تومان دانست و ابراز امیدواری کرد: با همه چالش‌های پیشرو، امیدواریم این مشکلات به صورت علمی حل شود، در حوزه رفاه بدون کمک دولت و با کمک بازنشستگان، قرارداد بیمه تکمیلی را منعقد کردیم که برای جراحی‌های تخصصی ۱۷ میلیون و جراحی‌های عمومی ۸٫۵ میلیون در نظر گرفته شده است.

عبادی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده با دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: پیشگیری از بیماری‌ها بهتر از درمان آن‌هاست از همین رو در همکاری با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مقرر شد تا از بیماری‌های بازنشستگان پیشگیری کنیم و به همین منظور کلاس‌های آلزایمر و … برگزار کردیم.

وی ادامه داد: به بازنشستگان وام ضروری با کارمزد ۴ درصد بدون مراجعه به بانک پرداخت می‌شود، امیدواریم امسال برای وام بالای ۲۸ هزار سهمیه در اختیار ما قرار بگیرد، در حوزه سفر ۸۵ درصد از بازنشستگان ما حداقل سه بار از تسهیلات صندوق استفاده کردند، برای هر سفر با یک همراه مبلغ ۶۰۰ هزار تومان تعلق می‌گیرد.

مدیر صندوق بازنشستگی کشور در استان اصفهان با اشاره به مبلغ ۵۰ هزار تومان یارانه برای سفرهای یک روزه به بازنشستگان، خاطرنشان کرد: تشکیل شوراهای بازنشستگان از اقدامات صندوق است، این شورا نمایندگان بازنشستگان استان و کشور هستند که ارتباط نزدیکی هم با مسؤولان دارند و در جلسات دوره‌ای در تهران حضور مستمر  دارند.

وی پیگیری مصوبات شورای سالمندان با دبیری سازمان بهزیستی و ریاست استانداری را از دیگر اقدامات تسهیل امور بازنشستگان دانست و عنوان کرد: کارت منزلت برای همه بازنشستگان صادر شده و بازنشستگان می‌توانند از خدمات و امکانات دستگاه‌های دولتی به صورت رایگان استفاده کنند.

عبادی یادآور شد: در باغ تجربه هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ ظهر برای بازنشستگان برنامه ریزی شده است که نمونه‌ای از این برنامه‌ریزی‌ها همایش پیاده‌روی و برگزاری جشن در باغ نور است.

وی در پایان گفت: صندوق بازنشستگی نمی‌تواند ۳۰۰ نفر را دعوت کند و ادعا داشته باشد که تکریم بازنشستگان انجام شده بنابراین دستگاه‌های مختلف چنین مراسم‌هایی را برگزار می‌کنند، تکریم بازنشستگان به صورت واقعی یعنی این که بازنشستگان هیچ مشکل معیشتی و درمانی نداشته باشند.

انتهای پیام/شهرخبر

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.