سرویس: اخبار شهرستان ۱۱:۵۳ - دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶

خواسته مردم محمد آباد از شورای شهر چیست؟

شورای شهر در انتخاب شهردار، شفافیت و سرعت عمل به خرج دهد/ تخصص و تعهد دو بال رسیدن به مدیریت شهری قوی

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه شهر محمد آباد گفت: شهردار باید شخص متدین و انقلابی بوده و تخصص و آشنا به مسائل عمران و مدیریت شهری را مد نظر بگیرد.

به گزارش اصفهان شرق، پس از انتخاب اعضای شوراهای شهر و روستا برای دور پنجم، اولین آزمونی که اعضای راه‌یافته به شوراها باید در آن شرکت کنند انتخاب شهردار است. این روزها اخبار مختلفی درباره کاندیداهای احتمالی شهرداران کلان شهرها به گوش می رسد. اخباری که به همان سرعت تولید، تکذیب می شوند. گزینه هایی که بیشتر افراد سیاسی شناخته شده هستند تا مدیران متخصص؛ اما شهرهای منطقه شرق اصفهان با مشکلات زیادی روبه رو هستند بنابراین باید تخصص سرلوحه انتخاب شورای شهر برای شهردار باشد.

*شهردار باید تدین کافی را در کار و عمل به کار گیرد

حجت الاسلام سید حسین هاشمی در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق با اشاره به اینکه یکی از وظایف مهم شورای شهر انتخاب شهردار است، گفت: شورا باید در این انتخاب دقت زیادی داشته باشد، چون مدیریت شهر را برای چهار سال مشخص می‌کند و قطعا باید در این زمینه ملاک ها و معیارهایی را در نظر گرفت.

امام جمعه شهر محمد آباد با بیان معیارها در این انتخاب اظهار کرد: شهردار باید شخص متدین و انقلابی، واقعا معتقد به اسلام و ملتزم به احکام اسلامی بوده و تخصص و آشنا به مسائل عمران و مدیریت شهری را مد نظر بگیرد و نباید افرادی انتخاب شوند که تازه کار هستند.

وی با اشاره به اینکه شهردار باید خدمت به مردم را سرلوحه کار قرار دهد، افزود: شهردار باید فردی دلسوز بوده و تمام همت او پیشرفت شهر قرار داده شود، نه اینکه فردی باشد که شهرداری و امکانات را برای پیشرفت خودش استفاده کند و مسئولیت را طعمه برای رسیدن به اهداف خود قرار دهد.

*تخصص و تعهد دو بال یک مسئول

علی محمدی یکی از شهروندان با اشاره به دغدغه های مردم در انتخاب شهردار تصریح کرد: شورای شهر باید تخصص و تعهد را به منزله دو بال پرواز در نظر بگیرد و سابقه عالی در کار و خدمت داشته باشد.

وی تاکید کرد: شهردار باید به امور عمرانی و شهر سازی تسلط داشته و نقش نظارتی و بازرسی را بتواند شخصا در پروژه های عمرانی ایفا کند.

محمدی گفت: شهردار باید شفاف سازی را سرلوحه کار خود قرار دهد و هر شش ماه یکبار از عملکرد عمرانی و مالی خود به مردم گزارش دهد و خط قرمزهای فرهنگی را باید مشخص کند.

*شهردار باید تخصص لازم برای اداره شهر را داشته باشد

مرضیه معتمدی با اشاره به اینکه شهردار باید در تصمیم گیری های بلند مدت و برنامه ریزی های آتی نخبگان را مشارکت دهد، تاکید کرد: شهردار باید اتاق فکری قوی برای تصمیم گیری ها ایجاد کند و خودش به عنوان یک الگوی اقتصاد مقاومتی در شهر باشد تا باقدرت و تخصص در کار شهری ورود موثر داشته باشد؛ همچنین کار را به کاردان بسپارد.

شهروند محمد آبادی تاکید کرد: شهردار نیاز دارد که از حمایت تمام قد اعضای شورا شهر برخوردار شود و شورای شهر باید بر عملکرد مالی شهردای نظارت کامل داشته باشند و گردشگری را بعنوان یک صنعت در پروژه های شهزداری مورد توجه خاص قرار دهند.

وی با تاکید بر مقوله مهم فرهنگی گفت: باید اشاره ای به مقوله مظلوم و آسیب دیده فرهنگ داشته باشیم که متاسفانه در کشور ما متولیان فراوان دارد که هر یک ادعای انجام فعالیت های فرهنگی دارند و در این خصوص شهرداری باید با به کار گیری کارشناسان فرهنگی در شهرهای کوچک به نوعی مسئول ارتقای فرهنگ هر شهر معرفی را معرفی و در واقع کم کاری سایر نهادهای فرهنگی را جبران کند.

*شورای شهر در اولین ازمون دست بجنباند

شهروندی با اظهار تأسف اظهار کرد: انتظارات مردم شهر محمدآباد جرقویه از شورای اسلامی شهر هنوز تحقق نیافته است شورایی که در اولین گام باید نسبت به انتخاب شهردار اقدام کند تا بر امور عمرانی خدماتی و فرهنگی شهر مدیریتی جامع اعمال شود هنوز از گزینش فردی مناسب از بین تعدادی از گزینه های شهرداری به دلایلی بازمانده و شهر توسط سرپرست شهرداری اداره می شود.

وی که نمی خواست نامش برده شود، خاطرنشان کرد: دوستان ما در شورای جدید باید از اختلاف و تفرقه بپرهیزند و بدانند که رضایت مردم، اتحاد شورای شهر برای رسیدن به اهداف بلند است.

**********************

به گزارش اصفهان شرق، محمدآباد با برخورداری از بهترین سرمایه ها که نیروی انسانی و مردم فهیم و ولایتمدار آن است از شهرهای در حال توسعه و پیشرفت شرق اصفهان محسوب می شود که آینده ای درخشان برای آن متصور است. در این رابطه باید با ایجاد درآمدهای پایدار، توسعه و تحکیم زیر ساخت ها و جذب سرمایه گذاران دلسوز و حل مشکلات جاری و آتی شهر، از این شهر نگین درخشان بر تارک مناطق کویری شرق اصفهان پدیده آوریم.

گزارش از فاطمه معتمدی محمد آبادی

انتهای پیام/ اصفهان شرق

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.