اصفهان شرق

سر و جانش برای غدیر می رفت و بازگشتش همزمان با عید غدیر شد/ غیرت حاج محمود در وجود دخترانش باقیست

کدخبر: 143597
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۶:۲۵

به گزارش اصفهان شرق، قربان انتظار دو ساله فاطمه و زهرا، دختران با غیرت حاج محمود که در نبود پدر انتظارشان را با عمه جان حضرت زینب(س) در میان گذاشتند و امروز باید به آنها چشم روشنی گفت.

صبر زیبای همسر شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی یادآور «ما رایت الا جمیلا» در صحنه کربلا بود و همسر شهید بودن، یعنی اینکه وقتی مرد زندگی ات همچون میثم تمار در مسیر لبیک به اربابش خارج از مرز های جغرافیایی، اطیعوا المولی می شود و برای این لبیک، به شغالان داعشی باج نمی دهد، آنوقت تو شریک وفادار زندگی اش، همچون اخت المولی توفیق زیارت راس بریده را خواهی یافت و این مصداق بارز همان جمیلای زینب است.

*خبر آمد که عشق برمیگردد

شهید شفیعی برای مبارزه با تروریستهای تکفیری دو بار به سوریه اعزام شد و در تاریخ ۲۹ آذر ۹۴ در جبهه دفاع از حریم اهل بیت در سوریه شهد شیرین شهادت را نوشید.

پیکر شهید مدافع حرم حاج محمود شفیعی که دو سال پیش در سوریه به شهادت رسید، دو هفته پیش وارد ایران شد و پس از انجام آزمایش DNA هویت شهید به اثبات رسید.

همسر شهید شفیعی چندی پیش در پیامی به همسر شهید محسن حججی با ذکر اینکه فرزندان شهدای جاویدالاثر همیشه چشم به راه آمدن پدرانشان هستند، گفته بود: اگرچه نائل شدن همسرم به آرزوی همیشگی اش که نام آور شدن در اوج گمنامی بود داغی بسیار سخت اما زیبا بر سینه فرزندانم نهاد، اما خرسندم که مشاهده عینی عروج همسرتان اگرچه سخت و طاقت فرسا اما رهایی از عمری چشم انتظاری را برای شما به ارمغان آورد و شهادت عاشقانه پدر را برای فرزند دو ساله تان یقینی کرد تا همچون دختران من در انتظار دیدن جسم پدر چشم به راه نماند.


*سر و جان برادرم برای غدیر می رفت

محمد مهدی شفیعی با اشاره به اینکه خدا در دهه ولایت هدیه ارزنده ای به پدر و مادرم داد، گفت: حاج محمود همه زندگی اش را فدای غدیر می کرد و می گفت، نباید بگذاریم غدیر فراموش شود زیرا عده ای غدیر را فراموش کردند و پس از آن سر سالار کربلا به روی نیزه رفت و همین ارادتش به غدیر باعث شد تا پیکرش در دهه ولایت به دست ما برسد.

برادر شهید شفیعی تاکید کرد: برادرم 15 سال در روز عید غدیر نذری می داد و می گفت نباید بگذاریم نسل جدید غدیر را دست کم بگیرند و به این دلیل در اوج نداری هم، عید غدیر مصمم بود تا جشنی برپا کند.

*حاجی حرف و عملش یکی بود

وی افزود: حرف و عملش یکی بود و افکارش فقط و فقط برای خدا معنا می شد و همین عاملی شد تا خدا او را انتخاب کند.

شفیعی با اشاره به اینکه حاج محمود پله های ترقی را یکی یکی درک کرد و بالا رفت، اظهار کرد: اردوهای جهادی فرصتی برای حاج محمود فراهم کرد تا پله های ترقی را یکی یکی درک کند و بالا رود و حتی در منطقه ای که اصلا دین را نمی شناختند، با ورود به موقع و کار جهادی، توانست زمینه پرورش چهار روحانی را فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: شهید شفیعی زبان هر کسی را می فهمید و می دانست چگونه بچه ها را راهی کار بسیجی کند و گاهی دیده می شد که جوانان مشکلاتشان را نزد حاجی می آوردند تا خط را از وی بگیرند.

برادر شهید از اخلاق خوب حاج محمود این چنین گفت: همیشه با وضو بود و برایش مهم رضایت خدا و پس از آن خوشحالی مردم مهم بود.

وجود حاج محمود برای آسمانی شدن مهیا شده بود تا زمزمه های آسمانی شدنش را در دفترچه گمنامی برای نام آوری سرزمینم ایران در هنگامه ایثار در سوریه، به ثبت رساند و چه زیبا بود نام مدافع حرم شرق اصفهانی که غربت زندگی و شهادتش، پیکرش را در سوریه جا گذاشت و شهید مدافع حرم جاویدالاثر شرق اصفهان لقب گرفت و امروز پس از گذشت دو سال بازگشت و افتخار شرق اصفهان شد.