سرویس: اجتماعی ۱۴:۱۵ - سه شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۶

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان:

لزوم برنامه‌ریزی صحیح دولت برای حمایت از جانبازان/ امکانات موردنیاز جانبازان فراهم شود

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان گفت: دولت باید به‌گونه‌ای برنامه ریزی کند که جانبازان ما به غیر از مشکلات جسمی که بر آن‌ها عارض شده، مجبور به تحمل مشکلات مضاعفی نشوند.

به گزارش اصفهان شرق، آیت‌الله سید‌یوسف طباطبایی‌نژاد در جمع جانبازان و ایثارگران آسایشگاه جانبازان شهید مطهری، ماه ذی الحجه را ماه ولایت و امامت برشمرد و اظهار داشت: را ماه ولایت و امامت برشمرد و اظهار داشت: ابتدای این ماه با ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز می‌شود.

وی به عید غدیر که عید ولایت و امامت است، اشاره کرد و گفت: 24 ذی الحجه سالروز نزول آیه ولایت است و همه این مناسبت‌ها باعث شده تا این ماه را ماه ولایت بدانیم.

امام‌جمعه اصفهان به جایگاه رفیع جانبازان و ایثارگران اشاره کرد و گفت: شما عاشقانی هستید که در اوج جوانی در راه اسلام و مملکت خود در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتید و هنوز مجاهدتتان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: این رسالت بسیار سنگینی است که همه سختی‌های ناشی از جانبازی را تحمل کرده و با دیدن برخی بی مهری‌ها و بی ادبی‌های مردم و مسئولان باز بر سر آرمان‌ها و اعتقادتان استوار بمانید، لیکن ایثارگران ما ثابت کردند که رهروان واقعی سیدالشهدا (ع) هستند.

آیت الله طباطبایی نژاد اظهار داشت: امام حسین (ع) در روز عاشورا وقتی خبر شهادت یارانشان را می‌شنیدند خوشحال می‌شدند به جز حضرت ابالفضل (ع) که فرمودند: کمرم شکست.

وی ادامه داد: خوشحالی اباعبدالله الحسین (ع) از آن جهت بود که مطمئن می‌شدند دست کسی را گرفته و به خدا می‌رسانند، اما در مورد قمر بنی هاشم(ع) چون مطمئن بودند هیچگاه لغزشی نخواهد داشت و از مسیر رضای الهی خارج نمی‌شود، ناراحت شدند.

امام‌جمعه اصفهان حفظ این مجاهدت و ایثارگری را از شهادت بالاتر برشمرد و گفت: همیشه از خداوند طلب استعانت کنید تا بتوانید در مسیری که انتخاب کرده‌اید راسخ و استوار قدم بردارید.

وی تأکید کرد: امکانات و تجهیزاتی که اکنون در اختیارتان قرار گرفته، در شأن شما بزرگواران نیست و بنده همواره بر این امر تأکید داشته‌ام که آسایشگاه جانبازان باید در خوش آب و هوا ترین نقطه شهر قرار داشته باشد و هر کدام در یک سوئیت که به بهترین تجهیزات لازم برای زندگی یک معلول مجهز است، اسکان داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: دولت باید به گونه‌ای برنامه ریزی کند که جانبازان ما به غیر از مشکلات جسمی که بر آنها عارض شده است، مجبور به تحمل مشکلات مضاعفی نشوند.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.