سرویس: اخبار شهرستان 14:34 - سه شنبه 24 مرداد 1396

گفتگو با اولین بانوی حسن آبادی فاتح قله دماوند:

آرزویم برافراشتن پرچم مقدس ایران بر فراز قلل جهان است/ عشق به طبیعت زادگاهم جرقویه، من را کوهنورد کرد

اعظم شفیعی اولین بانوی حسن آبادی که موفق به صعود به قله 5671 متری دماوند شد، آرزو داشت پرچم ایران را بر فراز قله های جهان به اهتزاز در آورد.

به گزارش اصفهان شرق، شهروندان حسن آبادی هر جای کشور که باشند با هر حرکتی باعث افتخار آفرینی برای منطقه جرقویه علیا خواهند شد و شایسته است بتوان حداقل و به سبب اینکه بگوییم به یادشان هستیم، برای چند ساعتی میزبان آنها باشیم.

اعظم شفیعی اولین بانوی حسن آبادی بود که موفق به صعود به قله 5671 متری دماوند شد و امروز به دلیل فراهم شدن امکان گفتگو، در دفتر خدماتی مسافرتی در تهران که وی در آن به فعالیت می پردازد، فراهم شد.

اعظم شفیعی متولد حسن آباد از توابع جرقویه علیا و هم اکنون ساکن تهران است.

 

اصفهان شرق: مشوق اصلی شما چه کسی بود؟

بنده به سبب شغلی که داشتم ابتدا به صورت نامرتب طبیعت گردی و ایرانگردی را در راس کار خود قرار داده بودم، چون از زندگی شهری و صنعتی دیگر هیچ آرامش و شادابی باقی نمانده است و من سعی می کردم در اوقات فراغت این کار را انجام دهم.

در دو سال اخیر برنامه های خودم را منظم تر کردم و با آشنایی با دوستان دیگری این کار را حرفه ای تر دنبال کردم تا اینکه علاوه بر طبیعت گردی به کوهنوردی نیز علاقه شدید پیدا کرده و ارامش و شادابی را که به دنبال آن بودم، پیدا کردم.

در همین زمان با آقای بیات که بازنشسته آموزش و پرورش بود و یکی از فرماندهان کوهنوردی است، آشنا شدم و از راهنمایی وی برای پیشبرد ورزشی خود استفاده کردم و اینچنین بود که کوهنوردی را تا کنون به صورت فعالانه در گروه خانواده سفرهای من و دوستانم تشکیل دادیم.

اصفهان شرق: سعی دارید این برنامه را تا چه مرحله ای انجام دهید؟

بنده همیشه از خداوند می خواستم که بام ایران اسلامی را ببینم و انچنان به این ورزش علاقمند شده بودم که سه هفته پشت سر هم به ایستگاه پلنگ چال می رفتم و البته این رفتن ها بعد از اتمام کارم در اخر هفته جهت تقویت بنیه بدنی و جسمی و آماده کردن جهت صعود ارتفاعات بود. البته باید گفت ورزش پایان ندارد و باید در هر سنی که بود، تلاش خود را برای امور ورزشی انجام داد.

اصفهان شرق: شما در این مدت صعودهای دیگری داشته اید؟

البته برای من نام قله مهم نیست، مهم اجرای کامل برنامه های گروه است. برای آماده شدن بدنم در صعود قله دماوند؛ قله های بلند کرمان، لرستان، توچال، سبلان را فتح کردم.

اصفهان شرق: چند بار به قله دماوند صعود کردید؟

اولین برنامه برای صعود به قله دماوند در تاریخ 4 مردادماه سال جاری بوده که از سمت جنوبی  و با گروه فراز شهران تهران انجام شد. این گروه از 30 کوهنورد تشکیل شده که 13 نفر خانم و 17 نفر آقا است و از این تعداد 27 نفر به قله صعود کردیم که به لطف و کمک خداوند یکی از صعود کننده ها بنده بودم.

صعود دوم در تاریخ 19 مردادماه انجام شد که این دفعه از مسیر طولانی تر آن یعنی سمت شرق آن این صعود انجام شد و علی رغم سرعت باد در جهت موافق ما، با کمک خدا و راهنمایی های فرمانده گروه توانستیم دو باره به قله همیشه جاوید دماوند صعود کنیم.

اصفهان شرق: چه توصیه ای به هم سن و سالان خود خصوصا بانوان حسن آبادی دارید؟

خواستن توانستن است با توجه به بیماری های جدید و افسردگی های بوجود آمده و وجود طبیعت بکر و کوه های زیبای شهر حسن آباد و روستاهای مجاور، از بانوان می خواهم که ورزش کوهنوردی و پیاده روی، طبیعت گردی را انجام دهند. آرامش و شادابی و سلامتی را خودشان لمس کنند و از این همه نعمت خدادادی استفاده کنند تا از دست بیماری ها خصوصا افسردگی خلاصی یابید. کسانی هم که می خواهند به مراتب بالاتری برسند باید از پله های اول شروع کنند و کجا بهتر از منطقه خودمان که بسیار زیبا و دیدنی هم هست.

اصفهان شرق: چه برنامه ای برای آینده خود دارید؟

از خداوند متعال می خواهم که به من نیروی عطا کند که بتوانم با پشتکار و تمرین نام ایران عزیز و پرچم مقدس آن را در قله های جهان به اهتزاز در آورم.

انتهای پیام/ احمد صادقی

همچنین بخوانید:

یک نظر در مورد “آرزویم برافراشتن پرچم مقدس ایران بر فراز قلل جهان است/ عشق به طبیعت زادگاهم جرقویه، من را کوهنورد کرد”

  1. شهروند حسن ابادی گفت:

    سلام ما حسن آبادی ها به شما افتخار می کنیم که همیشه مایه سر افرازی هم شهریان هستید

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.