سرویس: اخبار شهرستان ۱۶:۱۴ - جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

خطيب جمعه شهر محمدآباد:

پیروزی حزب‌الله سند افتخاری در کارنامه جهان اسلام است

حجت الاسلام کوهگرد پیروزی حزب‌الله را سند حقانیت حزب‌الله و وسیله قضاوت مردم جهان در مورد جنایت‌های صهیونیست‌ها دانست.

به گزارش اصفهان شرق، خطیب نماز جمعه محمدآباد با گرامی داشت سالروز مقاومت دلیرمردانه حزب‌الله لبنان، فرا رسیدن سالروز پیروزی قهرمانانه حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه را که به نام روز مقاومت اسلامی نامگذاری شده است، مایه افتخار جهان اسلام دانست.

حجت الاسلام کوهگرد این پیروزی را اوج عزت و افتخار عزیزانی دانست که با مقاومت در مقابل ارتش سرا پا مسلح رژیم صهیونیستی و شکست مفتضحانه این رژیم غاصب، افتخاری دیگر بر افتخارات خود افزودند.

وی خاطرنشان کرد: پیروزی حزب‌الله سند افتخاری در کارنامه جهان اسلام است.

خطیب جمعه شهر محمدآباد پیروزی حزب‌الله را سند حقانیت حزب‌الله و وسیله قضاوت مردم جهان در مورد جنایت‌های صهیونیست‌ها دانست.

وی محبوبیت حزب‌الله را نتیجه مقاومت مردم ایران اسلامی در مقابل زیاده‌خواهی‌های سران استبداد دانست و خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران سبب ایجاد روحیه مضاعف در ملت‌های زیر ستم شده است.

خطیب نماز جمعه با اشاره به سالروز ورود آزدگان به کشور، افزود: یکی از دشواری های دوران اسارت این بود که اسرا باید در بین نیروهای دشمن که به ابزارهای مختلف مجهز بودند، مقاومت کرده و ایمان خود را نیز حفظ می کردند.

وی از سالروز ورود آزادگان به کشور به عنوان روزی به یاد ماندنی یاد کرد و ادامه داد: این روز در تاریخ ایران به ثبت رسیده و جاودانه خواهد ماند.

وی اظهار کرد: در طول ۳۰۰ سال گذشته هر زمان جنگی علیه ایران انجام شده یک قطعه از آن جدا شده و تنها جنگی که در آن حتی یک وجب از خاک ایران از دست نرفت، دوران دفاع مقدس بود.

حجت الاسلام کوهگرد تاکید کرد: حضور آزادگان در جامعه الگوی مناسبی برای جوانان است تا بتوان در مسیر توسعه کشور گام های بلندتری را برداشت.

خطیب نماز جمعه با اشاره به سخنان رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر این که مسئولیت در نظام اسلامی تکلیف و امانت است نه حق، گفت: از دیدگاه امام علی(ع) مدیریت و مسئولیت پذیری نقشی کلیدی در جامعه اسلامی ایفا می کند چرا که سوء مدیریت می تواند همان مقدار سرمایه های اندک را هم هدر بدهد و جامعه را به قهقرا و عقب مانده گی بکشاند.

حجت الاسلام کوهگرد گزینش مدیران اسلامی را ایمان، تقوا، خضوع در برابر فرامین الهی، عدل،حق گویی،نداشتن طمع و حرص، گشاده رو در برخورد، ساده زیست و حافظ بیت المال بودن برشمردند.

خطیب نماز جمعه با توجه به معرفی اعضا و تشکیل کابینه دولت دوازدهم و انتخاب شهرداران شهرها توسط منتخبین شورای شهر پنجم گفت: یک مدیر اسلامی باید شایستگی و کارایی داشته باشد باید از پس مسئولیتی که به او محول شده است بر بیاید و از رابطه و آشنا گرایی بپرهیزد.

حجت الاسلام کوهگرد در خصوص پذیرش مسئولیت به حدیثی از رسول خدا پرداخت و تصریح کرد: هر کس جلودار امام عده ای از مسلمانان گردد در حالی که می داند در بین مسلمانان بهتر از او وجود دارد پس خائن به خدا، رسول خدا و مسلمانان خواهد بود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.