سرویس: سیاسی 12:59 - شنبه 14 مرداد 1396

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام

اجازه بازدید از مراکز نظامی را به آمریکا نمی‌دهیم

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اجازه بازدید از مراکز نظامی را به آمریکا نمی‌دهیم.

به گزارش اصفهان شرق،  علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  در حاشیه مراسم استقبال از دانشجویان افتخارآفرین دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات جهانی ربوکاپ 2017 ژاپن در فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که آمریکا اعلام کرده قصد دارد از مراکز نظامی ایران بازدید کند، اظهار داشت: نه به آنها اجازه داده می‌شود که چنین کاری بکنند و نه جرات این را دارند که به حریم امنیتی ایران تجاوز کنند. به هیچ وجه آمریکایی‌ها چنین حقی ندارند.

وی افزود: کسانی که اکنون این حرف را می‌زنند، ذهن‌ها را یاد “دن‌کیشوت” می‌اندازند که زمانی فکر می‌کردند تنها قدرت برتر دنیا هستند، اما زمان که گذشت شکست‌های متوالی اینها در عراق و ویتنام و افغانستان و سایر کشورها نشان داد که این ادعاها بی‌پشتوانه است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: جرات نمی‌کنند به سمت ایران بیایند و به هیچ‌وجه به مراکز نظامی راه نخواهند یافت، چون جزو حریم امنیتی جمهوری اسلامی ایران است. آمریکا‌یی‌ها هم از این بیهوده‌گویی‌ها و گزافه‌گویی سودی نمی‌برند، جز اینکه آبروی خود را در صحنه بین‌المللی برده و خواهند برد.

انتهای پیام/تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.