سرویس: اقتصادی ۰۹:۲۸ - چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان:

پایتخت‌نشینان قیمت مرغ اصفهان را افزایش دادند/ فروش مرغ ۸۹۸۰ تومانی در اصفهان کذب است

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان گفت: خروج مرغ از استان اصفهان برای تأمین بازار تهران سبب گرانی این کالای خوراکی در اصفهان شده است.

به گزارش اصفهان شرق، محمدعلی فروغی ابری  با بیان اینکه هر ساله با افزایش گرمای هوا نرخ مرغ هم با افزایش روبه‌رو می‌شود، اظهار داشت: در فصول گرم سال پرواری گوشت مرغ در استان اندک می‌شود و همین امر بر افزایش قیمت این کالا اثرگذار است.

وی پیرامون اینکه قیمت مرغ در برخی مغازه‌های شهر اصفهان با بهای 8 هزار و 890 تومان عرضه می‌شود، افزود: عرضه مرغ با این قیمت در بازار اصفهان کذب است، اکنون نرخ مرغ گرم توزیعی 8 هزار و 20 تومان تعیین شده و چنانچه فروشنده خرید نقدی کرده باید کالای خود را درب مغازه 8 هزار و 300 تومان بفروشد.

نایب رئیس اول اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان در پاسخ به اینکه میزان تولید مرغ استان اکنون چقدر است، بیان کرد: از تولید استان اطلاع نداریم باید از اتحادیه مرغداران استان و سازمان جهاد کشاورزی اصفهان بپرسید.

وی ادامه داد: می‌دانیم که تولید اصفهان جوابگوی استان است، البته این در صورتی است که درخواستی از پایتخت نداشته باشیم.

فروغی با اشاره به قیمت 7 هزار و 500 تومانی نرخ مرغ در دو هفته گذشته در بازار اصفهان، گفت: اکنون قیمت مرغ در اصفهان 400 تا 500 تومان افزایش داشته و البته این میزان گرانی متأثر از رشد بهای جوجه هم است.

وی پیرامون اینکه بهای جوجه با احتساب بهای کرایه بار و هزینه دستمزدها در حدود 2600 تا 2900 تومان در اختیار مرغداران گذاشته می‌شود، اظهار داشت: خرید نقدی جوجه 2400 تا 2500 تومان برای مرغدار تمام می‌شود، اما اکثر مرغداران عرفی خرید می‌کنند که با صدی سه درصد محاسبه شده و این برای تولیدکنندگان ضرر است، اما هیچ‌گونه نظارتی بر چنین مسئله‌ای نیست.

نایب رئیس اول اتحادیه فروشندگان گوشت سفید اصفهان در پاسخ به این سئوال که وضعیت افزایش نرخ مرغ تا چه زمانی ادامه دارد، افزود: شاید با خنکی هوا قیمت‌ها بهتر شود، اما فکر نمی‌کنم نرخ‌ها خیلی ازران‌تر شود، زیرا اکنون قیمت‌ها تقریباً واقعی شده است. با توقف خروج مرغ از اصفهان به خارج استان و عدم درخواست تهران، کمبود مرغ در بازار اصفهان نخواهیم داشت.

انتهای پیام/تسنیم

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.