سرویس: دسته‌بندی نشده ۱۲:۵۴ - جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۲

محمد هاشمپور دستجردی

محمد هاشمپور دستجردی فرزند رضا متولد سال ۱۳۳۴ در خانواده مذهبی و کشاورز چشم به جهان گشود و تحصیلات ابتدایی را در روستای دستجرد گذراند ولی به علت نبود مقطع راهنمایی از ادامه دادن درس باز ماند.

به گفته پدر شهید، محمد بعد از دوران ابتدایی و ورود به بازار کار به ایجاد کارگاه های قالی علاقه داشت و به همین دلیل در روستا در خانه ها قالی ناینی نصب می کرد تا در سن ۱۸ سالگی به خدمت نظام وظیفه رفت.

یادگاران این ۲ شهید علی و فاطمه در راه خدمت به مردمانی از رنگ حماسه فعالیت دارند.

خاطره از زبان پدر شهید:

علاقه محمد در راه گره گشایی مردم تا اندازه ای بود که در دوران جنگ با وجود دارهای قالی ناتمام حس دفاع را بر امور دنیوی ترجیح داد و زمانی که من پیشنهاد اتمام کارهای روی زمینش را دادم گفت: زمانی که برادران ما برای دفاع از کشور و ناموسمان در میادین جنگ می باشند، درنگ من جایز نیست.

محمد هاشم پور
بهشت محمد به یاد محمد

در روستای دستجرد ابتدا شهدا را در داخل روستا به خاک می سپردند وقتی محمد شهید شد و پیک ش را به دستجرد آوردند در ابتدای روستا زمینی برای خاک سپاری شهدا در نظر گرفته بود و شهید محمد هاشمپور اولین شهیدی بود که در این مکان به خاک سپرده شد.
پدر گفت: هنگام خاک سپاری پسرم، وقتی صلوات فرستادند گفتم این جا بهشت محمد است و به احترام شهید هم اکنون نام گلستان شهدای دستجرد بهشت محمد می باشد.

همچنین بخوانید:

2 نظر در مورد “محمد هاشمپور دستجردی”

  1. علی خدامی -تهرانی- گفت:

    باسلام بنده این پدرشهید راازنزدیک میشناسم ایشان دارای اخلاق وکرداری درخورتمجیدوستایش میباشند که متاسفانه دربستر بیماری افتاده اند جادارد دهیار دستجرد وشوراهای ده به پاس خدماتی که به انقلاب وده انجام داده است ازوی عیادت کنند خدا وی رابه زودی زود شفای عاجل عنایت فرماید تا زنده اند باید قدراینها رابدانیم خصوصا اهالی محله افشار

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.