سرویس: اخبار شهرستان ۲۰:۰۲ - جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

در آستانه تابستان96؛

برداشت گندم از هزار و ۴۰۰ هکتار مزارع جرقویه علیا آغاز شد/ تصاویر

مدیر جهاد کشاورزی جرقویه علیا با اشاره به اتمام فصل بهار و برداشت گندم گفت: محصول گندم از ۱۴۰۰ هکتار از مزارع جرقویه علیا آغاز شد و امید آن داریم بتوان محصول خوبی برداشت کنیم.

به گزارش اصفهان شرق، در آستانه فصل تابستان، برداشت گندم از مزارع سطح جرقویه علیا آغاز شد.

مدیر جهاد کشاورزی جرقویه علیا در این رابطه گفت: امسال تولید گندم نسبت به سال گذشته با توجه کاهش نزولات جوی و گرمای زود هنگام و  به تسهیلاتی که در اختیار کشاورزان قرار داده شد؛ تغییر محسوسی نکرده است و این موضوع می تواند الگویی برای کشاورزان باشد که اگر کشاورزان از روش های نوین استفاده کنند و به توصیه های کارشناسان توجه کنندمی توان با وجود کمبود آب محصول خوبی تولید کرد.

ابوالحسن سلیمی به روش های برداشت گندم در منطقه جرقویه اشاره کرد و افزود: در منطقه جرقویه علیا برداشت گندم بیشتر به روش سنتی انجام می گیرد چرا که اراضی به صورت خرده مالکی بوده و به روش مکانیزه برای برداشت محصول مشکل است.

وی علت استفاده از روش سنتی در این منطقه را چنین اظهار کرد: کشاورزان برای کسب درآمد بیشترو تولید ملی و کمک به اقتصاد جامعه در کنار کار کشاورزی خود دارای دامداری های سنتی می باشند و به همین علت به روش سنتی گندم را برداشت کرده تا از کاه و کلش ان نیز برای علوفه دامها استفاده کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.