سرویس: اخبار شهرستان ۱۷:۲۶ - جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

امام جمعه شهر محمدآباد:

هیئت نظارت بر برجام باید از بی‌تحرکی بیرون آمده و پیگیر اجرای برجام باشد

حجت الاسلام هاشمی گفت: هیئت نظارت بر برجام نیز باید از این بی‌تحرکی بیرون آمده و پیگیری اجرایی برجام و شروطی که رهبرانقلاب در تصویب برجام مکتوب داشتند، باشد و از حقوق ملت دفاع کنند.

به گزارش اصفهان شرق، امام جمعه شهر محمد آباد جرقویه سفلی در خطبه نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت شهادت امام علی(ع)، محبت اهل بیت را دارای ریشه عمیق قرآنی خواند و گفت: خداوند متعال در آیه 23 سوره شوری می‌فرماید:« بگو من هیچ پاداشی از شما در برابر رسالتم نمی خواهم، جز دوست داشتن اهل‌بیت و نزدیکانم.» این آیه بنا به تأیید و تفسیر روایات متعدد از رسول خدا و خود اهل‌بیت علیهم السلام محبت خاندان پیامبر را واجب ساخته است.

حجت الاسلام سید حسین هاشمی اظهار کرد: محبت اهل‌بیت سنگ بنیادین دین است و عشق و علاقه قلبی همبستگی ناگسستنی در میان امام و مأموران ملت و رهبر معصوم به وجود می‌آورد به طوری که هیچ حادثه و خطری نمی تواند آیین و پیروانش را تهدید کند.
وی افزود: محبت اهل‌بیت زیر بنای اسلام و آیین الهی است و بدون محبت آنان به حقیقت اسلام نمی توان رسید زیرا درخت ریشه دار ‌اهلبیت از همان شجره پر قدرت رسالت که از منبع فیض الهی نشأت گرفته سیراب می‌شود و جدایی آنها حتی در یک واحد کوتاه زمانی هم ممکن نیست.

امام جمعه شهر محمدآباد به یکی از آثار محبت اهل نیز اشاره و بیان کرد: خداوند به دوستان واقعی اهل‌بیت،  حکمتی عطا می فرماید که از زبان او جاری می شود. امام صادق علیه السلام می فرماید:« هرکس ما اهل‌بیت را دوست بدارد و دوستی مارا در قلبش تحقق نبخشد چشمه ها حکمت بز زبانش جاری می‌گردد و ایمان در دلش نومی‌شود».

وی در فراز دیگر خطبه ها، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام اشاره و با بیان مساله انتخابات و حضور حداکثری مردم پای صندوق رای، تاکید کرد: مردم با حضور 42 میلیونی خود در انتخابات ثابت کردند که به نظام اعتماد دارند و بر همین اساس لازم است که رأی دهندگان را تقسیم نکنیم، اینکه برخی به عدم خشونت رأی دادند، به رفع تحریم رأی دادند و تقسیم بندیهای دیگر در این زمینه. همه ی مردم برای اقتدار نظام و سربلندی آن رأی دادند، البته سلایق مختلف است.

حجت الاسلام هاشمی در ادامه به ملاک تصمیم گیری در اداره کشور اشاره و اذعان کرد: در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور چه داخلی و چه خارجی آنچه باید مد نظر باشد منافع ملی در راستای هویت ملی و انقلابی ملت ایران و بهره گیری و بهره گیری از تجربیات گذشته است.

وی عناصر اصلی هویت ملی را اسلامی بودن، توجه به عمق تاریخی ملت ایران و انقلابی بودن دانست و افزود: انقلاب یعنی آن حرکتی که با تکیه به اسلام توانیت دو ضعیت کشور را عوض کند. یکی از تغیراتی که بعد از انقلاب در کشور ایجاد شد، این بود که مردن از حاشیه به متن اداره کشور راه پیدا کردند.

امام جمعه شهر محمد آباد خاطرنشان کرد: مسئولان کشور باید در تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها، آنچه را که ملاک قرار می دهند منافع ملی با توجه به هویت ملی باشد و این تصمیم‌ها نباید بر خلاف اسلام، سابقه تاریخی ملت ایران و مخالف روحیه انقلابی مردم قرار گیرد.

خطیب جمعه شهر محمدآباد در قسمتی دیگر از سخنانش به تجربه‌های ملت ایران که مسئولان باید در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم گیری‌ها باید به آن توجه داشته باشند اشاره و گفت: یکی از این تجربه‌ها تأثیر انسجام ملی است و آنچه باعث پیروزی نظام اسلامی و بعد از آن سبب حفظ و اقتدار آن شده است و انسجام و وحدت و همدلی مردم و مسئولان است و در همین راستا لازم است مسئولان از ایجاد اختلاف و تفرقه و ایجاد دوقطبی‌های کاذب پرهیز کنند.

وی با اشاره به دشمنی غرب با ملت ایران و زیر سوال بردن برجام با خلف به وعده ها، تاکید کرد: هیئت نظارت بر برجام نیز باید از این بی‌تحرکی بیرون آمده و پیگیری اجرایی برجام و شروطی که رهبرانقلاب در تصویب برجام مکتوب داشتند، باشد و از حقوق ملت دفاع کنند.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.